Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Reklama MAREX

Lista kandydatów KKW Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Lista kandydatów KKW Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska



 

 

 

LISTA NR 4

 

Dariusz Grabczuk

kandydat na Prezydenta Miasta Chełm, kandydat do Rady Miasta Chełm

Miejsce na liście: 1

Lat 50. Przedsiębiorca, nauczyciel, radny. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Chełm. Działacz społeczny i samorządowy. Organizator corocznych zbiórek paczek świątecznych dla potrzebujących, oraz festynów dla dzieci. Inicjator oddawania krwi i szpiku kostnego. Pełnił wiele odpowiedzialnych funkcji.

Ci, którzy go znają mówią o nim: „kreatywny, konsekwentny, skuteczny. Chce zmieniać świat na lepszy, a swoimi pomysłami, optymizmem i chęcią działania potrafi porwać innych”.

Żonaty – żona Iwona. Troje dzieci: Klaudia – studentka KUL, Patryk i Gabriel – uczniowie II LO w Chełmie.

Mój program:

  • 2 tysiące nowych dobrze płatnych miejsc pracy
  • Wsparcie dla przedsiębiorców
  • Dofinansowanie do wymiany pieców, eternitu i ocieplenia budynków
  • Bezpieczne chodniki, lepsze drogi, oświetlenie ulic, więcej ścieżek rowerowych
  • „Działka za złotówkę” – dla młodych ludzi
  • Bezpłatna komunikacja dla dzieci i młodzieży
  • Żłobek i przedszkole dla każdego dziecka
  • Stypendia naukowe, artystyczne i sportowe dla dzieci i młodzieży
  • Wsparcie dla nauczycieli i pracowników oświaty
  • Nowoczesne place zabaw dla wszystkich dzieci
  • Służba zdrowia dostępna dla każdego
  • Teleopieka, bezpłatne badania profilaktyczne i domy seniora na każdym osiedlu
  • Większa aktywność w pozyskiwaniu funduszy europejskich
  • Większe pieniądze na kulturę, sport i organizacje pozarządowe

CHEŁM – MIASTEM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI,

WIEDZY I EDUKACJI

Kandydaci do Rady Miasta Chełm

Okręg nr 1

Zbigniew Kiryk

Miejsce na liście: 2

Nauczyciel w Szkole Policealnej – Medyczne Studium Zawodowe. Absolwent AWF w Gdańsku, studia podyplomowe trenerskie AWF Poznań, Administracja Oświaty SGH Warszawa, Zarządzanie Oświatą, Studium Pomocy Rodzinie, Dyrektor Wydziału Oświaty UM Chełm, Dyrektor MOPR .

Lekkoatleta, ratownik wodny maratończyk, triathlonista, instruktor pływania i narciarstwa biegowego, pilot i przewodnik turystyczny, wolontariusz PCK.

Źródłem wszelkich działań na rzecz innych ludzi, na rzecz swojej społeczności jest brak zgody na istniejącą rzeczywistość. Chciejmy tę rzeczywistość zmienić idąc do lokali wyborczych - następna okazja wpływu na nasze życie aż za 5 lat! Jest nas wielu aktywnych, interesują nas problemy naszego miasta, społeczności, której jesteśmy częścią.

Zmieńmy ją razem - odpowiedzialnie i solidarnie. Najważniejszymi kwestiami, które uważam za priorytetowe są:

  • Nowoczesna edukacja.
  • Zwiększanie udziału mieszkańców w życiu publicznym - wspieranie organizacji i ludzi.
  • Rozwój infrastruktury przedszkolnej, oświatowej i sportowo-rekreacyjnej.
  • Wspieranie finansowe i organizacyjne podłączania do miejskiej sieci ciepłowniczej budynków mieszkalnych Osiedla Rejowiecka- Włodawska.

Zdaję sobie sprawę, że wszystkich problemów od razu rozwiązać się nie da, ale wierzę, że choć część spraw uda nam się wspólnie pokonać.

Tomasz Augustyniak

Miejsce na liście: 3

Z Chełmem związany jestem przez całe swoje życie. Mam żonę i trzy córki. Znacie mnie jako nauczyciela wychowania fizycznego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym Nr 3 w Chełmie. Od 34 lat jestem związany zawodowo ze Szkołą Podstawową Nr 3 im. Adama Mickiewicza w Chełmie. Wcześniej przez osiem lat pełniłem funkcję wicedyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 3.

Jestem aktywnym działaczem społecznym i sportowym, członkiem Zarządu Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Chełmie, wiceprezesem Międzyszkolnego Klubu Sportowego II LO Chełm. Przez wiele lat uczestniczyłem w pracach Rady Sportu przy Prezydencie Miasta Chełm.

Mieszkańcom chcę służyć zajmując się problemami związanymi z szeroko pojmowaną polityką społeczną. Przede wszystkim zaś aktywnie zajmować się sprawami ochrony zdrowia, edukacji, kultury i sportu.

Nieobce oczywiście są mi sprawy związane z przedsiębiorczością, inwestycjami, miejską infrastrukturą czy też z ochroną środowiska.

Systematyczne rozwiązywanie tych problemów spowoduje, że Chełm znowu będzie miastem, do którego warto wracać, w którym chce się mieszkać.

Uważam, że słuchanie mieszkańców i wychodzenie naprzeciw ich potrzebom to fundamentalna powinność Radnego. Będę ją wypełniał sumiennie i rzetelnie.

Łukasz Krzywicki

Miejsce na liście: 4

Urodziłem się i znowu mieszkam w Chełmie. Znowu, ponieważ przez sześć lat pracowałem w Wielkiej Brytanii. Pełniłem funkcję supervisor'a w dziale informatyki.

Od kwietnia 2017 roku, z sukcesami, prowadzę własną działalność gospodarczą. Chętnie i głęboko angażuję się w sprawy obywatelskie.

Świeże spojrzenie na sprawy biznesowe i kulturalne oraz doświadczenie wyniesione z własnego biznesu i lat spędzonych za granicą zamierzam przenieść na grunt Chełmski.

Chcę przedstawić i zrealizować wizję Chełma jako miasta, do którego warto wracać. W którym chce się mieszkać. Jako radny będę podejmował działania na rzecz:

  • utworzenia miejsc dziennego pobytu dla seniorów,
  • zdobywania inwestorów,
  • rozwoju miejskiej szerokopasmowej sieci światłowodowej oraz publicznych punktów dostępu do Internetu,
  • modernizacji ujęć wody w Chełmie w celu polepszenia jej jakości,
  • budowy nowych placów zabaw oraz remonty już istniejących,
  • napraw dróg i chodników,
  • rozbudowy ścieżki rowerowej o kolejne kilometry i atrakcje,
  • rozwoju sieci monitoringu miejskiego celem zwiększenia bezpieczeństwa,
  • zwiększenia liczby orgaznizowanych imprez miejskich,
  • zwiększenia liczby koszy na śmieci i zwierzęce nieczystości,
  • rozwoju programów prewencyjnych w szkołach,
  • poprawy sprawności działania Straży Miejskiej,
  • naprawy i unowocześnienia szkolnych boisk,
  • lepszego zagospodarowania Parku Miejskiego,
  • Utworzenie miejskiego parku linowego.

Wioletta Gęba

Miejsce na liście: 5

Mam 37 lat. Jestem mężatką i mam troje dzieci. Jestem osobą otwartą, tolerancyjną i szczerą. Działam społecznie i charytatywnie. Kilkuletnia praca z osobami starszymi i niepełnosprawnymi nauczyła mnie wyrozumiałości, empatii i cierpliwości.

Jeśli dacie mi Państwo szansę na działalność w Radzie Miasta chciałabym stworzyć w Naszym mieście Centrum, w którym młodzież mogłaby spędzać swój wolny czas. Gdzie młodzi ludzie mieliby możliwość rozwijania swoich pasji, gdzie warto byłoby odłożyć na bok telefony i zobaczyć jak wiele dzieje się wokół nich w świecie rzeczywistym. W tym Centrum znaleźliby swoje miejsce również chełmscy Seniorzy. Byłoby to miejsce otwarte dla każdego mieszkańca naszego miasta.

W Radzie Miasta zajęłabym się również sprawą rozbudowy i modernizacji chełmskich placów zabaw oraz przyszkolnych boisk, aby były miejscem spotkań całych rodzin i sprzyjały nawiązywaniu relacji międzysąsiedzkich.

Mój cel - bezinteresowna pomoc. Z doświadczenia wiem, że dobrym słowem można otworzyć drzwi przed zagubionym nastolatkiem, seniorem, rodzicem, a także przed każdą chorą osobą. Pomoc wcale nie wymaga dużych nakładów finansowych. Wystarczy wyciągnąć dłoń.

Jestem dla ludzi, a nie ludzie dla mnie. Liczę na Państwa poparcie.

Katarzyna Rozwoda

Miejsce na liście: 6

Mam 38 lat, jestem rodowitą chełmianką. Mama dwunastoletniego syna. Ukończyłam Warszawską Szkołę Zarządzania.

Pracuję w instytucji zajmującej się rynkiem pracy. Mam jednak także wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej. Jako pracodawca przekonałam się z jakimi barierami i problemami borykają się małe firmy. Dlatego będę angażować się w budowę systemu współpracy pomiędzy lokalnym samorządem a środowiskiem pracodawców.

Chcę wesprzeć rodziny wielodzietne i matki samotnie wychowujące dzieci. Będę aktywnie działać na rzecz poprawy bytu mieszkańców naszego miasta, którzy najbardziej tego potrzebują.

Wiem jak ważne jest bezpieczeństwo naszych dzieci. W Radzie Miasta będę zabiegać o budowę nowych
i modernizację istniejących przejść dla pieszych.

Dołożę wszelkich starań, aby dzieci i z niepełnosprawnościami mogli dla potrzeb rehabilitacji za darmo korzystać
z miejskiego basenu.

Komunikacja miejska to jeden z ważniejszych elementów „systemu nerwowego” każdego miasta. W Chełmie jest ona szczególnie istotna. Będą działać na rzecz wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej dla przedszkolaków i uczniów wszystkich typów szkół.

Główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza w Chełmie są spaliny z kotłów i pieców węglowych. Jako Radna miasta będę zabiegać o wprowadzenie programów pozwalających na dofinansowanie wymiany przestarzałych pieców.

Piotr Jabłoński

Miejsce na liście: 7

Mam 43 lata. Jestem żonaty i mam synów Jakuba i Macieja. Mając 10 lat, wstąpiłem do Klubu Cement Gryf Chełm i przez 23 lata byłem czynnym zawodnikiem tego klubu, reprezentując Chełm i kraj na arenach naszego kraju
i świata podczas zawodów w zapasach. W swojej karierze sportowej wywalczyłem tytuł Mistrza Świata w roku 1991, Vice Mistrza Świata w 1995 roku oraz jestem Brązowym Medalistą Mistrzostw Świata z 1993 roku. Ponadto sześciokrotnie zdobyłem tytuł Mistrza Polski. W 1996 roku brałem udział w Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie.

W związku z moją pasją, jaką jest sport, podjąłem w tym kierunku studia i ukończyłem AWF w Gorzowie Wielkopolskim. Zdobyte doświadczenia połączone z zamiłowaniem do sportu i wykształcenie spowodowały,
iż podjąłem pracę nauczyciela i prowadzenia treningów w zapasach dla młodzieży w MKS Cement Gryf Chełm.

Zarówno w pracy zawodowej, jak i w pracy z młodzieżą oraz w życiu kieruję się zasadą fair play. Staram się motywować młodych ludzi do samodoskonalenia, gdyż tylko ciężka praca nad własną osobowością daje poczucie spełnienia i efekty w realizowaniu zamierzonych życiowych celów.

Radnym się bywa, a człowiekiem się jest

 

Okręg nr 2

 

Marek Sikora

Miejsce na liście: 1

Lat 56. Nauczyciel, samorządowiec, działacz sportowy i oświatowy.

Wieloletni dyrektor II LO im. Gen. Gustawa Orlicz – Dreszera w Chełmie (1991-2002); dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Chełm (2003-2006); obecnie zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie; radny Rady Miasta Chełm
II i III kadencji; prezes Stowarzyszenia Miłośników Estrady Dziecięcej i Tańca Nowoczesnego (1998- 2007); inicjator powołania i prezes Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Chełmie (2004 – 2012); założyciel i prezes MKS „II LO CHEŁM” (od 1995). Żona Monika, dwoje dorosłych dzieci Aneta i Jakub.

W życiu staram się kierować prostą dewizą „mniej narzekania – więcej działania!” Patrząc wstecz żywię
w sobie przekonanie, że efekty dotychczasowej mojej pracy i aktywności są widoczne i dobrze służą szczególnie młodszym mieszkańcom Chełma. Jako dyrektor II LO nie tylko rozbudowałem budynek szkoły
i halę sportową, ale przede wszystkim skutecznie budowałem Jej prestiż w środowisku. Jako dyrektor wydziału w Urzędzie Miasta przyczyniłem się do powołania Gimnazjum nr7 oraz powstrzymania likwidacji SP nr3, a także powołania Centrum Kształcenia Praktycznego i rozwoju Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chełmie. Jako zastępca dyrektora departamentu w Urzędzie Marszałkowskim odpowiadałem m.in. za realizację programu budowy „Orlików” w województwie lubelskim. Cieszę się, że dwa takie nowoczesne kompleksy boisk wielofunkcyjnych powstały też w Chełmie. Na co dzień wpieram działalność Medycznego Studium Zawodowego, Biblioteki Pedagogicznej oraz Lubelskiego Samorządowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Oddział Chełm.

Edukacja, sport, kultura, infrastruktura osiedlowa, miejska polityka młodzieżowa i senioralna – będą głównymi obszarami mojego zaangażowania jako radnego.

Reprezentując w Radzie Miasta mieszkańców Osiedla Zachód, Osiedla Słoneczne i Osiedla XXX – Lecia, zadbam, by sprawy dotyczące tych osiedli były nie tylko słyszane przez Prezydenta i Radę Miasta, ale skutecznie i do końca załatwiane.

Tadeusz Łańcucki

Miejsce na liście: 2

Urodziłem się w 1954 r. Jestem rodowitym chełmianinem. W naszym mieście ukończyłem szkołę podstawową oraz średnią. Wraz z żona Barbarą wychowaliśmy i wykształcili dwie córki. Mam dwoje wnucząt: Emilka i półtoraroczną Hanię.

Posiadam wyższe wykształcenie uzyskane na Wydziale Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Pracowałem w ChSM, Urzędzie Wojewódzkim oraz Urzędzie Miasta, byłem prezesem zarządu PUM. Obecnie pracuję jako zastępca dyrektora w WORD w Chełmie.

Na co dzień zajmuję się popularyzowaniem zasad bezpiecznego poruszania się po drodze wśród dzieci
i młodzieży. Opracowane przeze mnie programy bezpieczeństwa uznane zostały za jedne z najlepszych
w Polsce.

Od lat jestem chełmskim działaczem społecznym i samorządowym. Dałem się poznać jako człowiek wrażliwy, sumienny, odpowiedzialny i konsekwentny w działaniu. Te cechy, wraz z otwartością i przyjaznym nastawieniem do ludzi pozwalają mi na szerokie rozwiniecie działań związanych z niesieniem pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują.

Przez trzy kadencje byłem przewodniczącym Rady Osiedla “Zachód. Przyczyniłem się swoim staraniem do wykonania remontów ul. Koszarowej, Trubakowskiej, Chłodnej, Pl. Jana Pawła II i wielu, wielu innych. Jestem także dumny, że mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego poparli mój wniosek o remont chodnika wzdłuż ulicy Zachodniej.

Byłem pierwszym prezesem Klubu Tańca Towarzyskiego “TAKT”. Jednym z moich osiągnięć jest powołanie i animacja artystyczna Klubu Seniora „Złoty Kasztan”. Byłem też twórcą i opiekunem osiedlowej drużyny piłkarskiej.

Byłem radnym Rady Miasta Chełm VI kadencji, członkiem zarządu Rady Powiatu Grodzkiego Chełm PO RP, członkiem Rady Społecznej MSP ZOZ w Chełmie. Przede wszystkim jednak przez lata dawałem i nadal daję swoje serce i swój czas mieszkańcom osiedla.

Nie słowa i obietnice, lecz czyny świadczą o wartości każdego człowieka.

Joanna Sionkowska

Miejsce na liście: 3

Chełmianka z wyboru, urodzona w Pułtusku. Mężatka z dwójką dzieci – Kacper i Kamila. Wykształcenie wyższe – lekarskie. Jestem właścicielką i założycielką jednego z centrów sportowych w Chełmie.

Rodzina to dla mnie dom, w którym każdy czuje się swobodnie i bezpiecznie. To fundament przekazany nam przez poprzednie pokolenia. Stawiam na rodzinę jako podstawową komórkę społeczną i najstarszą, a zarazem najpowszechniejszą formę społecznego życia.

Od najmłodszych lat propaguję idee zdrowego życia i zachęcam do uprawiania sportu. Zawsze otwarta na ludzkie problemy i sugestie do ich rozwiązywania.

Jestem otwarta na nowe wyzwania, łatwo nawiązuję kontakty, chętnie angażuję się w nowe projekty. Mam mnóstwo sił i zapału do wprowadzania zmian. Jako radna deklaruję aktywne działanie oraz odpowiedzialność za podjęte zobowiązania.

  • Będę wspierać osoby przedsiębiorcze, te które myślą niestereotypowo.
  • Szczególnie bliskie mojemu sercu są problemy osób niepełnosprawnych.
  • Będę dążyć do stworzenia letnich centrów animacji i kultury fizycznej dla dzieci i młodzieży. 
  • Chciałabym doprowadzić do poprawy bezpieczeństwa ruchu na ulicy Metalowej - niebezpieczne zakręty.
  • Będę pracować na rzecz podjęcia prac nad stworzeniem bezpiecznego i szybkiego przejazdu kolejowego na ul. Złotej.

Moje hasło to Szacunek dla wszystkich jednakowy.

Jan Szymański

Miejsce na liście: 4

Mam 59 lat. Jestem żonaty, mam dwoje dorosłych dzieci oraz troje wnucząt. Posiadam wykształcenie średnie techniczne. Jestem emerytowanym funkcjonariuszem służb mundurowych, odznaczonym Brązowym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP. Jestem bezpartyjny.

Od 38 lat jestem mieszkańcem Chełma, związanym z osiedlem „Słoneczne”. Moje zainteresowania to przede wszystkim sport, a głównie piłka nożna - do dziś aktywnie uczestniczę w rozgrywkach drużyn
w swojej kategorii wiekowej.

Dlaczego kandyduję?

Chcę pełnić funkcję radnego aby Chełm był miejscem atrakcyjnym do mieszkania i aktywnego spędzania czasu wolnego. Już od kilkunastu lat reprezentuję Chełm w rejonowych, okręgowych i krajowych organach Polskiego Związku Działkowców. Dobrze poznałem najważniejsze problemy PZD i wiem jak je wspólnie rozwiązać.
Z powodzeniem współtworzyłem uchwalenie ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych w 2013r. Wyzwania oraz cele, które sobie stawiam realizuję zawsze z pasją i pełną konsekwencją. ROD ,,Plon” w Chełmie, którego jestem prezesem, w tym roku został laureatem krajowego konkursu: „Rodzinny Ogród Działkowy 2018 roku”. Wielkim zaszczytem było dla mnie otrzymanie Brązowej Odznaki ,,za zasługi dla Polskiego Związku Działkowców”, nadaną uchwałą Krajowego Zarządu PZD w Warszawie.

Ogrody – bez nich miasta nie istnieją

Antoni Pieniążek

Miejsce na liście: 5

Mam 67 lat. Całe swoje życie byłem związany z Chełmem. Tutaj si urodziłem, tutaj chodziłem do szkoły. Jestem żonaty. Wspólnie z małżonką wychowaliśmy dwoje dzieci. I doczekaliśmy trojga wnuków.

Przez ostatnie trzy lata pracowałem w lubelskiej firmie z branży górniczej. Ponad 20 lat prowadziłem własną spółkę współpracującą z Rosją i Ukrainą. Właśnie zakończyłem jej działalność. Pora na zasłużoną emeryturę. Nie oznacza to jednak, że chcę zamknąć się w swoich czterech ścianach. Chcę zostać radnym by wykorzystać swoje bogate doświadczenia dla wspólnego dobra mieszkańców naszego miasta.

Emerytura wystarczy mi na godne życie, więc już teraz mogę zadeklarować, że jeżeli zostanę radnym poproszę moich wyborców by wskazali cel społeczny, na który przekażę dietę radnego.

Przyszłość naszego miasta widzę w aktywnym pozyskiwaniu funduszy na rozwój. Tylko dzięki zewnętrznemu wsparciu mamy szansę wrócić do grona ważnych miast na mapie kraju. Dlatego jako radny będę koncentrował się na działaniach związanych z pozyskiwaniem pieniędzy z programów europejskich.

 

 

Magdalena Białasz

Miejsce na liście: 6

Mam 35 lat. Jestem rodowitą chełmianką. Pracuję jako fryzjerka. Znam problemy i potrzeby naszego miasta. Chcę zostać radną, ponieważ wierzę, że wraz z państwem będę mogła zmieniać Chełm w miejsce lepsze do życia.

Na osiedlach, które chcę reprezentować w Radzie Miasta, widzę potrzebę wielu przedsięwzięć i inwestycji. Potrzebne są bezpieczne place zabaw dla dzieci. Chcę, aby powstawała tu infrastruktura rowerowa. Dzięki niej nasze dzieci będą mogły bezpieczne jeździć do szkoły. Zdecydowanie poprę projekt bezpłatnej komunikacji dla dzieci i młodzieży uczęszczającej do chełmskich placówek oświatowych. Zadbam, aby w miejscach szczególnie niebezpiecznych było więcej kontroli straży miejskiej i policji

Wiem, że centrum miasta powinno być jego wizytówką, ale nie może odbywać się to kosztem innych osiedli. Jako radna będę wspierała wszelkie działania służące powstawaniu dobrze płatnych miejsc pracy. Będę się angażować w poprawę, fatalnej dzisiaj, jakości miejskich dróg.

Systematyczną pracą na rzecz rozwoju miasta, spowodujemy, że nasze dzieci nie będą musiały szukać lepszego życia daleko od Chełma. Przeciwnie – będą chciały tu pozostać, zakładać rodziny i tu pracować.

Monika Winiarczyk

Miejsce na liście: 7

Mam 40 lat. Wychowuję córeczkę. Na co dzień pracuję w administracji samorządowej. Świetnie znam problemy i potrzeby lokalnej społeczności. To jest moje miejsce i zrobię wszystko, aby nasze osiedla były coraz bardziej przyjazne.

Deklaruję, że wszelkie moje działania podejmowane z Waszego upoważnienia i w Waszym imieniu będę z Wami konsultowała. To do mieszkańców naszego miasta należy decyzja o jego przyszłości i kierunkach rozwoju.

Jako radna zajmę się przede wszystkim:

  • wsparciem dla realizacji projektów służących tworzeniu nowych, dobrze płatnych miejsc pracy,
  • poprawą jakości istniejących i budową nowych placów zabaw dla dzieci,
  • poprawą bezpieczeństwa na ulicach prowadzących do szkół i przedszkoli,
  • organizacją imprez kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych,
  • problemami integracji osób niepełnosprawnych w ich środowiskach.

Sławomir Nafalski

Miejsce na liście: 8

Mam 56 lat, z wykształcenia jestem politologiem, pracuję w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie. Żona Alicja jest dyrektorką Zespołu Szkół w Strachosławiu. Jestem ojcem dwójki dorosłych dzieci, córka Natalka jest adwokatem, syn Hubert absolwentem administracji na KUL Jestem osobą komunikatywną, kreatywną, otwartą na ludzi i ich problemy, gotową zmierzyć się z wyzwaniami, jakie niesie praca samorządowca.

 Od urodzenia jestem związany z Chełmem. Tu się urodziłem, zdobyłem wykształcenie, założyłem rodzinę
i mieszkam. O mandat radnego ubiegam się po raz drugi. Bardzo dobrze znam potrzeby i problemy społeczności lokalnej. To jest moje miejsce i zrobię wszystko, aby było przyjazne dla naszej społeczności. W życiu kieruję się pragmatyzmem i tą cechą będę kierować się w działaniu. Nie zamierzam niczego burzyć, tylko doskonalić
i modernizować. Moje działania będą poprzedzone diagnozą potrzeb mieszkańców miasta.

Jako radny będę wspierał:

  • realizację wszelkich programów i projektów zwalczających bezrobocie;
  • wszelkie działania zmierzające do pozyskania inwestorów;
  • zwiększenie nakładów na bezpieczeństwo mieszkańców;
  • organizacje pozarządowe zajmujące się osobami niepełnosprawnymi.

 

Okręg nr 3

Tomasz Kazimierczak

Miejsce na liście: 1

Mam 48 lat, jestem rodowitym Chełmianinem, Ukończyłem studia magisterskie na Politechnice Radomskiej - Wydział Ekonomii, studia podyplomowe „Rachunkowość i Finanse” na AE w Poznaniu, „Zarządzanie Podmiotami Leczniczymi” oraz „Prawo medyczne” w WSPiA w Lublinie.

Od 23 lat wraz z żoną Małgosią tworzymy wspaniała rodzinę, ciesząc się z wychowywania dwóch córek: Ani i Poli.

Od 2011 r. pracuję na stanowisku Dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Chełmie.

Dotychczas byłem bacznym obserwatorem tego, co dzieje się w naszym mieście, dziś swoją energię, doświadczenie i wiedzę pragnę wykorzystać na rzecz rozwoju Chełma i dobra jego mieszkańców. Różniące nas życiorysy, doświadczenia czy też programy nie mogą stać się barierą w działaniu na rzecz rozwiązywania problemów mieszkańców naszego miasta.

Moje priorytety to:

  • propagowanie postaw prozdrowotnych, promowanie działań edukacyjnych związanych z ochroną zdrowia,
  • działania na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych – pokonywanie barier architektonicznych,
  • podniesienie efektywności i skuteczności działania w zakresie pomocy społecznej,
  • zwiększenie aktywności na polu pozyskiwania funduszy unijnych,
  • walka ze sprzedażą napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych nieletnim,
  • działania na rzecz poprawy infrastruktury miasta – remonty ulic, chodników,
  • zadbanie o bezpieczeństwo mieszkańców,

Od Państwa zależy, czy wybierzecie ludzi uczciwych, wiarygodnych, kompetentnych, dla których dobro miasta i jego mieszkańców nie jest pustym sloganem, a rzeczywistą chęcią działania.

TWÓJ GŁOS – MOJE ZOBOWIĄZANIE

Dariusz Kucharski

Miejsce na liście: 2

Mam 52 lata, dwóch synów. W Chełmie się wychowałem i rozpocząłem naukę. Jestem absolwentem AWF im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Ukończyłem studia podyplomowe w zakresie penitencjarystyki oraz nowoczesnego zarządzania zasobami ludzkimi. Do ubiegłego roku pracowałem w Służbie Więziennej, ostatnio na stanowisku zastępcy Dyrektora Zakładu Karnego w Chełmie. Jestem bezpartyjny.

Jestem związany z miastem i chełmskim sportem. Mam uprawnienia trenera I klasy w zapasach. Wychowałem medalistki Mistrzostw Świata i Europy oraz jedyną reprezentantkę Chełma na Igrzyskach Olimpijskich w Brazylii w 2016 r. Wielokrotnie zdobywałem tytuł ,,Trenera Roku”. Pełnię funkcję wiceprezesa Klubu MKS Cement-Gryf Chełm. W środowisku sportowym mam opinię osoby odpowiedzialnej, konsekwentnej mającej na pierwszym miejscu dobro i wychowanie młodzieży. Lubię wyzwania i pracę z dziećmi szczególnie z ,,trudnych rodzin’’. Swoją postawą, zaangażowaniem i nowymi pomysłami potrafię zmotywować ludzi do działania.

Jako radny chciałbym wykorzystać swoją wiedzę, doświadczenie w pracy na rzecz poprawy życia mieszkańców miasta. Chciałbym angażować się w działania służące:

  • wspieraniu wszelkich inicjatyw mających na celu rozwój infrastruktury miasta,
  •  podnoszeniu bezpieczeństwa na naszych ulicach i osiedlach,
  • rozwojowi szkolnictwa wyższego w celu zatrzymania odpływu młodzieży z miasta,
  • tworzeniu warunków do powstawania nowych miejsc pracy,
  • rozwojowi bazy sportowej, rekreacyjnej, kulturalnej, organizowanie imprez sportowo-rekreacyjnych jako alternatywa dla dzieci i młodzieży w walce z zagrożeniami i niedostosowaniem społecznym,
  • rozwojowi systemu ścieżek pieszo-rowerowych.

Elżbieta Borys

Miejsce na liście: 3

Jestem rodowitą chełmianką i mieszkanką Naszego Miasta. Ukończyłam Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wyższą Szkołę Pedagogiczną. Od 28 lat jestem nauczycielem. Nigdy nie interesowały mnie polityczne spory. Zawsze dążyłam do skutecznych rozwiązań w drodze merytorycznych rozmów i dyskusji.

Nasze miasto potrzebuje zmian. Bez nich niemożliwy jest jego rozwój.

Konieczne jest świeże spojrzenie na problemy miasta, a ślad za nim skonstruowanie i realizacja projektów służących zaspokojeniu oczekiwań mieszkańców. Razem możemy to zrobić. Dlatego w Waszym imieniu będę zabiegała o:

  • skuteczne pozyskiwanie środków unijnych przez Miasto Chełm - tylko one umożliwią jego rozwój,
  • wsparcie dla inicjatywy mieszkańców oraz organizacji pozarządowych,
  • podejmowanie działań na rzecz ochrony jakości powietrza w Naszym Mieście poprzez właściwą kontrolę emisji pyłów i gazów oraz pomoc w rozbudowie miejskiego systemu ciepłowniczego,
  • propagowanie postaw prozdrowotnych,
  • działania na rzecz seniorów i osób niepełnosprawnych,
  • działania na rzecz poprawy infrastruktury miasta.

Dziękuję za każdy oddany głos

Katarzyna Lipczyńska-Wieczorek

Miejsce na liście: 4

Mam 48 lat. Jestem chełmianką. Samotnie wychowuję dwóje dzieci. Pracuje zawodowo. Jestem koordynatorem w sieci sklepów Rabat-Detal.

Moja atuty, to umiejętność słuchania ludzi i utożsamiana się z ich problemami. Mam nadzieję, że wspólnie znajdziemy sposób na poprawę jakości życia. Chciałabym też wspierać matki takie jak ja, samotnie wychowujące dzieci, ale aktywnie pracujące.

Jeśli mi zaufacie, będę się starała zadbać o

  • porządek na naszych osiedlach
  • remonty ulic i chodników prowadzących do cmentarza komunalnego przy ul. Mościckiego
  • place zabaw dla dzieci
  • bezpieczne ulice prowadzące do szkół i przedszkoli.
  • rozwój zaplecza sportowej-rekreacyjnego, organizację imprez kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych. Zwłaszcza dla dzieci i młodzieży jako sposób zagospodarowania ich czasu wolnego
  • tworzeniu warunków do powstawania nowych miejsc pracy.

Anna Stachniuk

Miejsce na liście: 5

Od dwudziestu lat pracuję w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Jestem pracownikiem socjalnym. W tym też okresie w Świetlicy Środowiskowej zdobywałam doświadczenie w pracy z dziećmi.

Jestem absolwentką Szkoły Pracowników Służb Społecznych w Lublinie. Na kierunku pedagogika specjalna uzyskałam tytuł magistra pedagogiki resocjalizacyjnej.

Wspólnie z mężem wychowujemy 14-letniego syna - ucznia Szkoły Podstawowej nr 11. Interesuje się sportem, poezja, muzyka, malarstwem i wszelkiego rodzaju rzemiosłem. Posiadam zdolności organizatorskie, cechuje mnie otwartość wobec innych ludzi i identyfikuje się z powierzanymi mi zadaniami, podchodzę do nich rzetelnie.

Krok po kroku chce wdrażać własne pomysły dotyczące poprawy jakości życia naszych mieszkańców. Chcę, żeby każdy mieszkaniec Chełma czuł się w naszym mieście bezpiecznie.

Do Rady Miasta kandyduję, ponieważ chcę służyć ludziom swoją wiedzą i doświadczeniem. Wiem, że mogę pomagać im rozwiązywać wiele spraw.

  • Chcę, aby mieszkańcy oś. XXX-lecia mieli zapewnione miejsca do wypoczynku i rekreacji dla swoich rodzin.
  • Będę dążyła do organizacji imprez sportowych i artystycznych zgodnych z potrzebami osób starszych, młodzieży i dzieci.
  • Poczynię wszelkie starania, aby w Parkach Miejskich stworzyć tzw. Spokojny Azyl dla osób starszych.
  • Zajmę się sprawą integracji osób niepełnosprawnych w ich środowiskach lokalnych
  • Będę wspierać MDK w Chełmie, aby młodzież mogła rozwijać swoje pasje,
  • Podejmę każdy wysiłek, aby popierać rodzimych twórców, prezentować ich dorobek artystyczny. Dzięki nim będziemy mogli promować nasze miasto.

Magdalena Tywoniuk

Miejsce na liście: 6

Chełmianką jestem od urodzenia. Wychowałam się na osiedlu XXX-lecia. Z tą częścią naszego miasta związana jestem do dzisiaj. Cieszę się że mój syn Maksymilian (9 lat) uczęszcza do tej samej szkoły co ja kiedyś.

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie. W październiku na tej samej uczelni rozpocznę studia magisterskie.

Pracuję zawodowo. Spełniam się w życiu prywatnym przekazując najlepsze wzorce życiowe swojemu synkowi. Należę do osób ambitnych. Wymagam zarówno od siebie jak i od innych jak najwięcej. Zawsze dążę do osiągnięcia postawionych sobie celów. Wynika to w jakiejś mierze z wieloletniego uprawiania sportu. Trenowałam w klubie pływackim „MUKS” Lider Chełm.

Aktywnie wspierałam Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt. Wielokrotnie moje mieszkanie było domem zastępczym dla psów przygotowywanych do adopcji.

W Radzie Miasta chciałabym zająć się rozwiązaniem najpoważniejszych - moim zdaniem problemów naszych osiedli:

  • Zwiększeniem liczby strzeżonych przejść na drogach, którymi poruszają się nasze dzieci w drodze do szkoły.
  • Bezpieczniejsze płace zabaw
  • Tworzeniem nowych i poprawą stanu istniejących miejsc zabaw dzieci
  • Renowacją parków i skwerów, tak aby stały się one miejscami wypoczynku dla mieszkańców

Andrzej Mariusz Radliński

Miejsce na liście: 7

Jestem absolwentem AGH w Krakowie o specjalności projektowanie i budowa kopalń. Ukończyłem Międzynarodowy Program Menadżerski Polsko-Amerykańskiego Instytutu Edukacji Menadżerskiej. Jestem absolwentem studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzania i Podstaw Techniki Politechniki Lubelskiej oraz Business Planning & Marketing Program Uniwersytetu Illinois USA.

Żona Anna - nauczyciel w ZSO nr 8 ul. Połaniecka 10 w Chełmie, syn Jakub - absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i dwumiesięczny wnuczek Adaś.

W latach 90. prowadziłem firmę bardzo przyjazną naszemu miastu. Wspierałem w ramach sponsoringu chełmską kulturę, sport i rekreację. Organizowaliśmy praktyki dla uczniów ZST. Pamiętaliśmy o ludziach potrzebujących wsparcia, dlatego braliśmy udział w akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Moi pracownicy otrzymali od KZ NSZZ „Solidarność” chełmskiego szpitala tytuł „Przyjaciel Dzieci”.

Z perspektywy czasu wiem, że rozwój przedsiębiorczości, edukacja chełmskiej młodzieży i studentów to najlepsze inwestycje na przyszłość. Tylko własna kadra gwarantuje rozwój miasta i dobrobyt jego mieszkańców.

Potrzeba jest aktywnych działań na rzecz tworzenia przyjaznych warunków gospodarczych i społecznych dla nowych inwestorów.  Ważne jest ciągłe doskonalenie systemu opieki społecznej, sprawiedliwe rozdzielanie pomocy rzeczowej i finansowej.

Moją stałą troską jako radnego będzie to co jest ważne dla mieszkańców:

  • Bezpieczeństwo publiczne - szczególnie w szkołach i na ulicach miasta.
  • Zdrowie społeczności lokalnej – poprawa przez profilaktykę.
  • Rozwój oświaty, kultury i rekreacji (promocja aktywnych form spędzania czasu).
  • Popieranie inicjatyw społecznych.
  • Racjonalna gospodarka i trafne miejskie inwestycje.
  • Praworządny, apolityczny Zarząd i Urząd Miasta.

Przyszłość Chełma to: gospodarność i rozwaga.

Okręg nr 4

Małgorzata Sokół

Miejsce na liście: 1

Jestem radną od dwóch kadencji. Przez cały ten czas starałam się udowodnić, że Twój wybór był słuszny. Swoją aktywnością uczciwie dbałam o sprawy mieszkańców. Złożyłam ponad 600 interpelacji i zapytań. Zajmowałam się między innymi: stawkami opłat za wodę i ścieki, organizacją odbioru odpadów, brakiem dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych i solarnych czy złym stanem powietrza. Zawsze analizowałam materiały przygotowane na sesje
i głosowałam pozytywnie w sprawach ważnych dla mieszkańców. Nie popierałam złej gospodarki finansowej miasta
i ograniczeń powodujących słaby rozwój gospodarczy Chełma.

Jestem mężatką i mamą nastoletniej córki. Obecnie jestem dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie. Wcześniej pracowałam w Urzędzie Miasta Chełm i Chełmskim Domu Kultury. Mam duże doświadczenie zawodowe
w samorządzie, w zarządzaniu i marketingu.

Znam potrzeby i problemy mieszkańców naszego miasta. Proszę o głos 21 października

Będę wspierać działania ważne dla poprawy jakości życia i rozwój gospodarczy. Moje główne propozycje to:

  • Poprawa jakości powietrza poprzez finansowe wsparcie wymiany pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła.
  • Utwardzenie wszystkich dróg gruntowych i budowa oświetlenia tam, gdzie mieszkają ludzie.
  • Remont i budowa chodników, w pierwszej kolejności na osiedlach od lat zapomnianych przez władzę.
  • Budowa większej ilości parkingów osiedlowych na zaniedbanych terenach miejskich.
  • Ustawienie ławek i śmietniczek przy głównych ciągach komunikacyjnych.
  • Budowa infrastruktury pod inwestycje na terenach przeznaczonych w planach zagospodarowania pod budowę domów.
  • Dostępniejsza komunikacja miejska wewnątrz osiedli.
  • Obniżenie opłat od środków transportu dla firm, aby prowadziły działalność w Chełmie i tu płaciły podatki.
  • Likwidacja limitów śmieciowych i lepsza organizacja pracy punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.
  • Zarządzanie w spółkach komunalnych nastawione na potrzeby mieszkańców.
  • Podniesienie jakości edukacji.
  • Wsparcie bezrobotnych w poszukiwaniu godnej pracy.

Mariola Raczyńska-Szmit

Miejsce na liście: 2

Z Chełmem i osiedlem Dyrekcja jestem związana od urodzenia. Od 18 lat zarządzam Wspólnotą Mieszkaniową przy ul. Wiejskiej.

Przepracowałam 25 lat w chełmskich instytucjach kultury. Przez cztery lata byłam przewodniczącą Rady Osiedla „Dyrekcja Górna”. Jestem aktywnym społecznikiem, zawsze blisko ludzi i ich spraw.

Osiedle Dyrekcja od lat jest moją pasją. Postrzegam je jako osiedle wielkich możliwości. Ma potencjał, który należy wykorzystać. Chciałabym, by to piękne, historyczne osiedle stało się wizytówką naszego miasta.

Jako radna:

  • Będę dbać by wszystkie wprowadzane tu zmiany zapewniały mieszkańcom godziwe, bezpieczne warunki życia.
  • Dopilnuję, aby nasze miasto skorzystało z wszelkich dostępnych źródeł finansowania wymiany pieców węglowych na nieszkodliwe źródła ciepła.
  • Zadbam o wszelkie udogodnienia dla seniorów.
  • Będę poszukiwać wszelkich możliwości wsparcia dla opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych.
  • Będę działać na rzecz stworzenia warunków do rozwijania zainteresowań najmłodszych mieszkańców.

Nasze miasto potrzebuje nie tylko uporządkowania istniejącego bałaganu, ale także nowoczesnej wizji i śmiałych inwestycji.

Wspólnie zmieniajmy Chełm na lepsze.

Katarzyna Janicka

Miejsce na liście: 3

  • Nauczyciel wychowania fizycznego z 26 letnim stażem pracy, w tym 18 lat w Szkole Podstawowej Nr 1 oraz nauczyciel akademicki studiów podyplomowych PWSZ w Chełmie;
  • Założyciel i koordynator Sportowego Wolontariatu Dziecięcego w Chełmie;
  • Inicjator sportu osób niepełnosprawnych „ŁĄCZY NAS SPORT”
  • Ambasador Speed-ball Polska na Polskę Wschodnią, założyciel grupy sportowej „ŁĄCZY NAS Speed-ball Chełm” oraz Lokalny Animator Sportu;
  • Skuteczna w pozyskiwaniu środków finansowych na realizację inicjatyw społecznych;
  • Wyróżniona nagrodami: Dyrektora Szkoły, Prezydenta Miasta Chełm, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz tytułami: Społecznik Roku Chełm 2016, Człowiek Roku Chełm 2017, „Projektant Edukacji 2017 i 2018” .

Startując w wyborach pragnę stać się głosem społeczności lokalnej i razem z Wami współtworzyć bezpieczną, atrakcyjną, nowoczesną i przyjazną przestrzeń lokalną. W swoich działaniach wykorzystam wieloletnie doświadczenie oraz zdolności organizacyjne, które zdobyłam w pracy zawodowej, społecznej i charytatywnej. Praca jest moją pasją, a w działaniach nie liczę czasu prywatnego. Każdy pomysł i inicjatywa podjęta przeze mnie zostaną zrealizowane z wielkim oddaniem i zaangażowaniem. Głos oddany na mnie przyniesie wymierne efekty.

PROGRAM WYBORCZY:

  • Realizacja inicjatyw społeczności lokalnej w celu poprawy życia codziennego:
  • Monitorowanie i rozwiązywanie bieżących problemów mieszkańców;
  • Lżejszy plecak! - szafki w szkołach, bezpieczny i zdrowy uczeń;
  • Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych i seniorów;
  • Utworzenie bezpiecznej strefy rowerowej w drodze do szkoły i do domu;
  • Rozbudowa infrastruktury sportowej, w tym osiedlowe place zabaw:
  • EKOdzielnica – zielona przestrzeń wolna od zanieczyszczeń;
  • Organizacja osiedlowych akcji międzypokoleniowych promujących zdrowie:
  • Aktywni Młodzi na rzecz środowiska lokalnego w łączeniu pokoleń - Wolontariat.

Andrzej Głąb

Miejsce na liście: 4

Jestem chełmianinem. Ukończyłem Technikum Mechaniczne w Chełmie i studium trenerskie na AWF Gorzów Wielkopolski. Mam żonę, 4 córki i dwoje fantastycznych wnucząt: Dominika i Igę.

Jestem Wicemistrzem Olimpijskim w zapasach w stylu klasycznym. Tytuł zdobyłem na Olimpiadzie w Seulu 1988 r. Przez lata należałem do czołówki zapaśników startujących w Mistrzostwach Świata i Europy. Trzykrotnie wywalczyłem tytuł Mistrza Polski.

Od wielu lat jestem trenerem w klubie zapaśniczym MKS "Cement-Gryf" Chełm. Posiadam duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Jestem osobą komunikatywną i łatwo nawiązuję kontakty. Staram się pomagać innym. Potrafię rozwiązywać konflikty i problemy innych osób. Sport nauczył mnie walki do końca dlatego każdy cel postawiony przede mną realizuję z dużym zaangażowaniem.

Już dzisiaj zapowiadam, że jako radny zaangażuję się pełni w rozwiązywanie problemów naszej społeczności.

Będę inicjował i popierał wszelkie inicjatywy społeczne, kulturalne i sportowe, których adresatem będzie młodzież i dzieci. Z racji zainteresowań zawodowych zwrócę szczególną uwagę na upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży oraz seniorów.

Katarzyna Kuś

Miejsce na liście: 5

Urodziłam się i mieszkam w Chełmie, mam 48 lat. Jestem żoną i matką., Ukończyłam Uniwersytet Warszawski. Od wielu lat pracuję jako nauczyciel - zajmuję się dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Bardzo angażuję się w pracę zawodową i społeczną. Biorę udział w akcjach charytatywnych. Działam w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom „O Uśmiech Dziecka” w Chełmie.

Jestem osobą kreatywną, przedsiębiorczą i odpowiedzialną. Mam świetny kontakt z ludźmi, zawsze pozytywnie patrzę na świat. Prowadzę zdrowy styl życia, lubię wędkować, przebywać na łonie przyrody. Kocham zwierzęta. Uwielbiam stare motocykle. W tym roku wraz z mężem wystąpiłam w filmie dokumentalnym „Dyrekcja”. Film opowiada o historii naszej niezwykłej dzielnicy i promuje nasze piękne miasto.

Moje cele do realizacji to:

  • Rozwój naszych osiedli z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców. To MY powinniśmy o tym decydować.
  • Przyjazne i bezpieczne osiedla - poprawa bezpieczeństwa w ramach współpracy z Policją i Strażą Miejską. Rozbudowa monitoringu, poprawa oświetlenia ulic.
  • Dbałość o kształt przestrzeni publicznej,
  • Stworzenie ścieżki rowerowej, nowoczesnych placów zabaw, siłowni plenerowej na terenie „Parku na Górce”.
  • Stworzenie jak największej ilości punktów z dostępem do bezpłatnego Internetu.
  • Wspieranie i promocja ludzi z pasją oraz ciekawymi zainteresowaniami na terenie Lubelszczyzny.

Jeśli chcesz, aby reprezentował Cię radny  KONKRETNY, ZAANGAŻOWANY I SKUTECZNY- GŁOSUJ NA MNIE.

Mariusz Rudzki

Miejsce na liście: 6

Jestem mieszkańcem Chełma. Ukończyłem AWF. Pracowałem między innymi jako nauczyciel wychowania fizycznego. Obecnie jestem zatrudniony jako dyrektor Regionalnego Biura Projektu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. Doktoryzuję się na KUL w zakresie socjologii gospodarki. Jestem autorem kilku publikacji z zakresu e-administracji, administracji lokalnej, planowania strategicznego.

Od 2009 r. wdrażam i realizuję projekty europejskie. Wśród najważniejszych można wyliczyć realizację projektu z zakresu marketingu gospodarczego. W jego ramach koordynowałem działania promujące potencjał gospodarczy zarówno całego regionu, jak i poszczególnych miast i miejscowości. Zajmowałem się wdrożeniem systemu obsługi inwestorów i eksporterów na terenie województwa lubelskiego. Organizowałem badania kapitału intelektualnego mieszkańców województwa lubelskiego. Byłem również ekspertem w projekcie, którego celem była analiza i rozwój potencjału kulturowego terenów pogranicza Polski i Ukrainy.

Swój program opieram na ścisłej i nieustającej współpracy z mieszkańcami.

Uważam, że tylko w partnerski sposób, a także w oparciu o moje doświadczenie i w wyniku ciężkiej pracy, można Państwa godnie reprezentować. Cenię sobie pracę konkretną i transparentną, dając gwarancję na to, że żadna podniesiona sprawa nie zostanie pominięta. Mieszkańcom wnoszącym swoje wnioski i potrzeby zamierzam stworzyć narzędzie pozwalające na lepsze śledzenie losów swoich spraw, a także skuteczne ich nagłaśnianie.

Prywatnie jestem osobą aktywną, zdobyłem uprawnienia specjalisty odnowy biologicznej i instruktora kulturystyki, które również pozwolą na angażowanie się w sprawy związane z ochroną, poprawą zdrowia, m.in. poprzez organizację akcji edukacyjnych i promocyjnych, z których skorzystają nasi mieszkańcy.

Krystyna Szpak-Lipińska

Miejsce na liście: 7

Dr nauk humanistycznych w zakresie socjologii, mgr pielęgniarstwa; nauczyciel akademicki. Emerytowana dyrektor Medycznego Studium Zawodowego im. W. Szoc w Chełmie. Mam córkę i dwoje wnucząt: Bartek i Gabrysia.

Jestem postrzegana jako osoba otwarta na potrzeby innych ludzi. Zwłaszcza potrzebujących pomocy. Łatwo nawiązuję kontakty, a dzięki otwartości na zmiany chętnie angażuję się w realizację nowych przedsięwzięć. Pomimo swojego wieku jestem osobą kreatywną i pełną optymizmu.

Wielu chełmian zna mnie przede wszystkim jako nauczyciela i dyrektora szkoły policealnej kształcącej w zawodach medycznych i paramedycznych oraz nauczyciela akademickiego. Przez lata współpracowałam z wieloma partnerami szkoły w środowisku lokalnym, z instytucjami na szczeblu regionalnym i krajowym.

Współpracuję ze środowiskiem osób niepełnosprawnych (organizowanie imprez dla i z udziałem osób). W czasach starzejącego się społeczeństwa bardzo przydatna do pracy w radzie Miasta wydaje mi się również moja wiedza dotycząca pomaganiu osobom starszym, skrzywdzonym przez los. Jestem członkiem założycielem Stowarzyszenia Hospicjum Domowego im. Ks. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie;

Jako kandydatka do Rady Miasta Chełm deklaruję: aktywne działanie, kompetentne pomaganie, odpowiedzialność za słowa i czyny.

Obiecuję wyborcom zaangażowanie w sprawy lokalnego środowiska, zwłaszcza osób chorych, starszych i młodzieży oraz aktywizowanie mieszkańców do podejmowania inicjatyw rozwijających nasze miasto.

Razem możemy więcej dla rozwoju miasta, wykorzystania wszystkich szans na poprawę jakości życia jego mieszkańców, zwłaszcza ludzi młodych i seniorów.

Moja dewiza „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”.

Edmund Bożeński

Miejsce na liście: 8

Jestem Chełmianinem, mam 54 lata. Od urodzenia mieszkam na Osiedlu Cementowni. Z wykształcenia jestem ekonomistą, z zamiłowania samorządowcem. Na UMCS w Lublinie ukończyłem studia podyplomowe z zakresu bankowości, finansów, zarządzania, programów europejskich oraz studia doktoranckie z zakresu nauk o zarządzaniu.

W czasie kadencji prezydenta Krzysztofa Grabczuka pełniłem funkcję skarbnika miasta skutecznie uzdrawiając jego finanse. Obecnie jako dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim, odpowiadam za wdrażania programów współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej w województwie lubelskim. Nasz region w tym zakresie odnosi sukcesy w skali kraju. Jestem zwolennikiem szeroko rozumianego rozwoju miasta przy wsparciu środków z budżetu Unii Europejskiej. Biorąc pod uwagę szczupłość dochodów budżetu miasta jest to jedyna realna droga do przyspieszenia jego rozwoju cywilizacyjnego. Jednocześnie jest to szansa, która ciągle nie jest przez nasze miasto należycie wykorzystywana (porównując Chełm z innymi miastami województwa).

Za priorytety swojej działalności jako radnego uważam podejmowanie inwestycji finansowanych z pieniędzy UE w zakresie:

  • rozwoju społeczeństwa (wsparcie dla edukacji dzieci i młodzieży, wsparcie dla podejmowania i rozwoju działalności gospodarczej, programy dla seniorów, walka z ubóstwem, przeciwdziałanie wyludnianiu miasta, wzrost zamożności społeczeństwa),
  • rozwoju infrastruktury (budowa/przebudowa/remont/modernizacja dróg, chodników, parkingów, świetlic, placów zabaw, ścieżek rowerowych, obiektów sportowych),
  • promocji miasta i jego walorów, rozwój bazy turystycznej.

 


materiał sfinansowany przez KKW Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaReklama Apostoł
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZTreść komentarza: Co niszczarka nie zeżre to idzie do pieca. Pozostaje jeszcze kwesta serwerów . Tam też trzeba wysprzątać. Szczególnie dokumenty dotyczące księgowości.Data dodania komentarza: 23.04.2024, 23:29Źródło komentarza: Gm. Sawin. Zmiana warty. Stery przejmuje kobietaAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Bohaterowie. Po pijaku jakoś raźniej.Data dodania komentarza: 23.04.2024, 16:53Źródło komentarza: Włodawa. Ona pijana, on rzucił się z pięściami na policjantówAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A czym się pochwali władza na innych osiedlach???????????????Data dodania komentarza: 23.04.2024, 16:50Źródło komentarza: Chełm. Nowe asfaltowe "dywaniki" na os. ZachódAutor komentarza: Grzegorz SaneckiTreść komentarza: Bodziak, Boguś, mój serdeczny przyjacielu, nie spodziewałem się Twojego odejścia. To dla mnie ogromny cios. Wiem, że w naszym wieku coraz częściej zdarzają się odejścia bliskich, ale niemal zawsze są to osoby starsze od nas. Łączę się w żałobie z Twoimi bliskimi. Wiem, że będziesz patrzył na nas z góry i jak zwykle - z humorem - komentował nas i nasze działania. Jak zechcesz skomentować cokolwiek - daj mi znać. Bodziak, kocham Cię.Data dodania komentarza: 23.04.2024, 13:02Źródło komentarza: Włodawa. Odszedł Bogusław Smolik...Autor komentarza: na wesołoTreść komentarza: "" Stoi Jasiu na holu i powtarza: to bez sensu, bez sensu! Podchodzi sprzątaczka i pyta: - O co Ci chodzi Jasiu? - Jak byłem w klasie puściłem bąka i pani kazała mi wyjść z klasy a sami siedzą w tym smrodzie ""Data dodania komentarza: 23.04.2024, 12:53Źródło komentarza: Chełm. Drogowcy zaczynają pracę - będą utrudnienia!
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama