100 lat Trójki

  • 28.09.2018, 08:13
  • AN
100 lat Trójki
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Chełmie obchodzi jubileusz 100-lecia. Główne uroczystości planowane są na 28 i 29 września. W programie m.in. przekazanie nowego sztandaru szkoły, wmurowanie kapsuły czasu i bal absolwentów.

- Jest to wydarzenie o szczególnej doniosłości, akt utworzenia szkoły jest bowiem bezpośrednio związany z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Szkoła stanowi symbol narodowego odrodzenia Polski i sprzeciwu wobec planów oderwania miasta i regionu od Polski. Traktat brzeski zakładał przekazanie Chełma Ukrainie - mówi Bożena Koniczuk, dyrektorka Trójki. - Założenie polskiej szkoły w tym trudnym okresie stanowiło dowód na mobilizację lokalnej społeczności w obronie najważniejszych wartości.

Główne uroczystości planowane są na 28 września. Najpierw uczestnicy jubileuszu wezmą udział w nabożeństwie w kościele pw. św. Kazimierza w Chełmie, które rozpocznie się o godz. 9. Na godz. 10 planowany jest przemarsz do szkoły. W szkole w programie: posadzenie dębu 100-lecia, przekazanie nowego sztandaru i wbijanie gwoździ w drzewce, wmurowanie kapsuły czasu, wystąpienia okolicznościowe, wypuszczenie biało-czerwonych balonów oraz część artystyczna.

29 września w hotelu Kozak odbędzie się bal absolwentów. Szczegóły dotyczące uczestnictwa dostępne w szkole.

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe