Sędzia z Chełma sądzona w Krasnymstawie

  • 25.09.2018, 14:35
  • (apm)
Sędzia z Chełma sądzona w Krasnymstawie
Wiadomo już, że to w krasnostawskim sądzie pojawi się niebawem na wokandzie sprawa sędzi z Chełma. Prokuratura Krajowa oskarżyła Annę C. z Sądu Rejonowego w Chełmie o poświadczenie nieprawdy w protokole rozprawy karnej oraz nakłonienie do tego protokolantki sądowej.

Akt oskarżenia 21 czerwca został skierowany do Sądu Rejonowego w Chełmie. Oskarżona formalnie nadal jest sędzią tego sądu, wiadomo było zatem od razu, że sprawa zostanie przeniesiona do innego. A ponieważ Anna C. sądziła także we Włodawie, wytypowano Krasnystaw. Jak dowiedzieliśmy się, jeszcze nie ma wyznaczonego pierwszego terminu rozprawy.

Przypominamy, że sędzia została oskarżona o popełnienie dwóch przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów. Jak informuje Prokuratura Krajowa, w toku śledztwa ustalono, że Anna C., "jako funkcjonariusz publiczny, uprawniony do wystawienia dokumentu, w protokole rozprawy karnej, która odbyła się 26 lutego 2016 roku, poświadczyła nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne". W treści tego protokołu wpisała wzmiankę o ogłoszeniu postanowienia o umorzeniu postępowania w obecności stron postępowania – oskarżyciela publicznego oraz pokrzywdzonej działającej w charakterze oskarżyciela posiłkowego – oraz o pouczeniu stron o terminie i sposobie zaskarżenia tego orzeczenia. W rzeczywistości decyzja ta nie została ogłoszona na tej rozprawie. W ten sposób sędzia pozbawiła strony postępowania możliwości zaskarżenia postanowienia o umorzeniu postępowania, czym działała na szkodę interesu publicznego i prywatnego. Do popełnienia tego przestępstwa doszło 10 marca 2016 roku.

Prokurator zarzucił ponadto sędzi Annie C. nakłonienie protokolantki sądowej do poświadczenia nieprawdy w protokole rozprawy z 26 lutego 2016 roku. Protokolantka również zasiądzie na ławie oskarżonych.

(apm)
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
xyz
xyz 25.09.2018, 20:56
A co z wyrokami, które wydawała przedstawicielka nadzwyczajnej kasty. Ilu ludziom złamała życie?

Pozostałe