Zrób coś z niczego, wygraj nagrody

  • 25.09.2018, 08:37 (aktualizacja 25.09.2018 08:53)
  • AN
Zrób coś z niczego, wygraj nagrody http://www.mdk.echelm.pl
Jeż z papieru, nocna lampka z jesiennych liści, karmnik dla ptaków z plastikowych nakrętek – dziecięca kreatywność nie zna granic. Wiedzą o tym dobrze organizatorzy Konkursu Ekologicznego "Drugie życie śmieci", którzy - już po raz trzeci - zapraszają uczniów podstawówek i gimnazjów do wspólnej, twórczej zabawy i dbania o środowisko.

Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie, a swoją propozycję adresuje do uczniów z chełmskich szkół. W ubiegłym roku na konkurs zgłoszono kilkadziesiąt prac. Z odpadów takich jak: plastik, szkło czy papier, dzieci zrobiły niesamowite rzeczy. Udowodniły tym samym, że to, co zwykle trafia do śmietnika, można jeszcze wykorzystać, chroniąc przy okazji środowisko.

Prace oceniane będą w trzech kategoriach: uczniowie szkół podstawowych kl. I-III, kl. IV-VI, kl. VII-VIII oraz gimnazjaliści.

Podobnie jak podczas wcześniejszych edycji, także i teraz zadaniem uczestników będzie wykonanie praktycznego lub dekoracyjnego przedmiotu z odpadów nadających się do ponownego wykorzystania oraz stworzenie ekologicznego hasła.

Termin dostarczenia prac mija 25 października. Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć w regulaminie umieszczonym na stronie internetowej chełmskiego MDK.

Komisja konkursowa wybierze najlepsze prace, które zostaną zaprezentowane na wystawie zorganizowanej w listopadzie w Galerii na Górce Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie.


Najczęściej czytane:

109-letnia rekordzistka wciąż zadziwia [ZOBACZ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe