2,5 miliona na basen w Ósemce

  • 24.09.2018, 13:27
  • AN
2,5 miliona na basen w Ósemce
8 mln potrzebuje miasto na kompleksowy remont basenu w Szkole Podstawowej nr 8. Część prac już została wykonana. Jest szansa na kolejne, bo właśnie ministerstwo sportu ogłosiło, że chełmski projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości 2,5 mln zł.

Przed kilkoma dniami opublikowane zostały protokoły posiedzeń Zespołu do spraw opiniowania wniosków. Na liście podmiotów, których wnioski zostały zaopiniowane pozytywnie, znalazł się projekt miasta dotyczący "Rozbudowy i przebudowy krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chełmie". Wniosek złożony został w marcu tego roku do programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej pod nazwą "Sportowa Polska".

- Zadanie zostało podzielone na dwa etapy, czyli zakończenie prac w ramach dofinansowania przypadnie na 2020 rok - mówi Piotr Turewicz, wicedyrektor Ósemki.

Modernizacja ma objąć: rozbudowę strefy wejścia, dostawienie parterowego budynku z niezależnym wejściem z przeznaczeniem na szatnie - męską, damską i szatnię dla osób niepełnosprawnych, zmianę komunikacji wewnątrz budynku, przebudowę hali basenowej oraz zagospodarowanie terenu, w tym parkingu i dojazdu technicznego.

- Jest to kolejna w ostatnim czasie wiadomość o pozyskiwaniu przez nas dofinansowania. Co prawda, nie mamy jeszcze oficjalnego zawiadomienia o przyznaniu środków, ale protokoły wskazują, iż możemy to dofinansowanie otrzymać. Chciałabym, aby jak najszybciej wyłoniony został wykonawca, a co za tym idzie, rozpoczęły się prace budowlane - mówi prezydent Chełma Agata Fisz.

Do prac remontowych w basenie przy Szkole Podstawowej nr 8 miasto przystąpiło w ubiegłym roku. Choć początkowo sądzono, że wymiana zadaszenia rozwiąże problem, skala inwestycji okazała się znacznie większa.

- Stan techniczny szatni, łazienek, niecki i hali basenowej oraz całego zaplecza pozostawiał bardzo dużo do życzenia. Do tego dochodził brak właściwej wentylacji, a prace przy budowie dachu odkryły szereg innych problemów, z którymi trzeba się zmierzyć –  wyjaśnia prezydent Fisz. – Gdyby dokonać tylko doraźnych napraw, problem wróciłby po krótkim czasie. Dlatego też, w konsultacji ze szkołą, podjęliśmy decyzję o kompleksowej przebudowie całego basenu. To niemały koszt, ale dzięki temu obiekt ten będzie mógł jeszcze wiele lat służyć uczniom i mieszkańcom miasta.

Za ponad 800 tysięcy złotych wykonany już został nowy dach basenu. Nowy wygląd zyskała też południowa ściana, która po przebudowie ma nowe przeszklenia. Opracowując tegoroczny budżet, miasto zaplanowało na kontynuację prac kolejny milion złotych.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe