Pow. włodawski: Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

  • 21.09.2018, 11:05
  • tsa
Pow. włodawski: Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki
Włodawska grupa Szlachetnej Paczki poszukuje wolontariuszy, którzy zaangażują się w projekt i pomogą zrobić oraz dostarczyć paczki do rodzin potrzebujących. - Pracy będzie dużo, więc potrzebujemy co najmniej 25 osób, ale im więcej chętnych się zgłosi, tym lepiej – mówi Elżbieta Bartosiak, lider rejonu Włodawa.

Zgłoszenia przyjmowane są do końca września. Jak zostać wolontariuszem? To bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę internetową: www.superw.pl, następnie kliknąć w link "zostań wolontariuszem", potem wybrać "Rejon Włodawa" i odpowiedzieć na kilka pytań.

- Dzwonię do osób, które się zgłosiły i zapraszam na rozmowę w celu lepszego poznania kandydata. Potem organizujemy się jako drużyna, szkolimy i wyruszamy w teren, aby zebrać informacje o najbiedniejszych rodzinach z naszego rejonu – tłumaczy Bartosiak.

Wolontariuszem mogą zostać nie tylko osoby pełnoletnie, ale również uczniowie szkół średnich, którzy ukończyli 16 lat.

- Jeżeli ktoś ma pewne wątpliwości oraz pytania, przed zarejestrowaniem się jako wolontariusz na stronie Szlachetnej Paczki, może skontaktować się ze mną pod numer telefonu 782-266-768. Postaram się wszystko wyjaśnić – dodaje liderka rejonu Włodawa.

Wolontariuszy czeka sporo pracy. Zaraz po szkoleniu wyruszą w teren. Jeden wolontariusz oraz tzw. wolontariusz towarzyszący odwiedzą średnio trzy rodziny. Przeprowadzą z nimi wywiad w celu stwierdzenia, czy dana rodzina kwalifikuje się do pomocy w ramach programu Szlachetna Paczka i sporządzą stosowny protokół. Potem spośród zgłoszonych rodzin zostaną wybrane te, które najbardziej potrzebują wsparcia. Następnym zadaniem będzie zorganizowanie darczyńców, którzy złożą się lub samodzielnie przygotują paczkę wybranej rodzinie. Na początku grudnia dary trzeba będzie rozdzielić i dostarczyć potrzebującym. Z kolei w styczniu, po raz pierwszy we Włodawie odbędzie się wizyta kontrolna u obdarowanych rodzin, aby sprawdzić, czy i w jakim stopniu zmieniła się ich sytuacja życiowa.

- Zadań jest przed nami mnóstwo, więc przyda się każda para rąk do pracy – wyjaśnia pani Elżbieta.

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku w rejonie Włodawa, pod który podlegają miasto oraz gminy: Hanna, Włodawa, Wyryki, Stary Brus i Hańsk do programu zgłoszono 60 rodzin. Po weryfikacji dokonanej przez wolontariuszy do pomocy zakwalifikowano 45 rodzin. Dla wszystkich znaleźli się darczyńcy. Średnią wartość paczki wyliczono na około 2 tys. zł.

- W każdej gminie znaleźliśmy przynajmniej jedną rodzinę, która potrzebuje wsparcia. Okazuje się, że niektórzy żyją w skandalicznych warunkach, prawie jak w XIX wieku. Szczególnie trudno jest na wsiach – mówiła wówczas Elżbieta Bartosiak, lider rejonu Włodawa.

tsa
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe