Gm. Łopiennik Górny: 109-letnia rekordzistka ciągle zadziwia

  • 21.09.2018, 09:36 (aktualizacja 21.09.2018, 09:49)
  • GD
Gm. Łopiennik Górny: 109-letnia rekordzistka ciągle zadziwia
14 września najstarsza na Lubelszczyźnie kobieta skończyła 109 lat. Mimo swojego wieku Marianna Błaziak z Dobryniowa Kolonii wciąż imponuje i zadziwia sprawnością fizyczną i intelektualną.

Z każdym kolejnym rokiem nie możemy wyjść z podziwu, że pani Marianna urodziła się 14 września 1909 roku. Od setnych urodzin panią Mariannę co roku odwiedzają lokalni samorządowcy, aby jej pogratulować zdrowia i złożyć najserdeczniejsze życzenia. Nie inaczej było w ubiegły piątek.

Podczas spotkania jubilatka tryskała humorem i nie odmówiła sobie wypicia lampki szampana. Nie zabrakło również pamiątkowego zdjęcia w ogrodzie pod jabłonią. Członkowie rodziny poinformowali wszystkich, że Marianna Błaziak doczekała się 4 dzieci, 7 wnucząt, 15 prawnucząt i 8 praprawnucząt. Od czasu do czasu spaceruje jeszcze wokół domu.

Urodzona i wychowana w rodzinie podoficera carskiego w gronie dziewięciorga rodzeństwa, Marianna Błaziak przeżyła zabór oraz dwie wojny światowe. Młodzieńcze lata spędziła bardzo aktywnie, pełniąc wiele społecznych funkcji, m.in. jako siostra PCK. Miała także swój wkład w budowę kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Dobryniowie.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe