Włodawa: Jest podstrefa, potrzebne fabryki

  • 21.09.2018, 08:32
  • tsa
Włodawa: Jest podstrefa, potrzebne fabryki
Po czterech latach przygotowań powstała we Włodawie podstrefa ekonomiczna. Przedsiębiorcy, którzy zainwestują na tym terenie, będą mogli liczyć na ulgi podatkowe. Czy to spowoduje, że w mieście powstaną nowe fabryki i miejsca pracy?

Działania w kierunku utworzenia podstrefy ekonomicznej we Włodawie rozpoczęły się w 2015 roku. Okazało się to jednak bardziej skomplikowane, niż sądzono. Władze ratusza wystąpiły do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE) "Euro-Park Wisłosan", czy byłaby zainteresowana przyłączeniem do swojej strefy podstrefy włodawskiej. Po wizycie w naszym mieście władze Euro-Park uznały, że tereny są atrakcyjne. Dalsze prace to długa procedura tworzenia podstrefy. Pod koniec lipca Rada Ministrów przyjęła w tej sprawie rozporządzenie, ale dopiero po opublikowaniu go w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej włodawska podstrefa ekonomiczna zaczęła działać. Informację o jej utworzeniu władze ratusza otrzymały w ubiegłym tygodniu.

Do podstrefy włączono tereny o łącznej powierzchni ponad 5 ha, zlokalizowane nieopodal Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Jest to obszar typowo inwestycyjny.

- Działalność gospodarcza w takiej strefie może być prowadzona na preferencyjnych warunkach. Przedsiębiorstwa mogą otrzymać m.in. pomoc publiczną w postaci zwolnień podatkowych. Poza tym oczywiście pozostałe nasze tereny inwestycyjne będą podlegały powoli wchodzącej w życie nowej ustawie mówiącej o całej Polsce jako strefie gospodarczej. Jestem przekonany, że dzięki temu Włodawa staje się miastem bardziej atrakcyjnym i otwartym do inwestowania zarówno na zasadach SSE, jak i nowej ustawy – tłumaczy burmistrz Wiesław Muszyński.

Mieszkańcy Włodawy mają nadzieję, że dzięki tej strefie w mieście powstaną fabryki oraz miejsca pracy. Warto przy okazji dodać, że choć w Polsce stopa bezrobocia spadła już poniżej 6 proc. (dane z lipca), to w powiecie włodawskim bezrobocie jest najwyższe w województwie lubelskim i prawdopodobnie jedno z najwyższych w kraju. Z ostatnich danych wynikało, że wynosi około 16 proc.


Najczęściej czytane:

Kolejne sklepy w Galerii Chełm [SPRAWDŹ]

tsa
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 22.09.2018, 13:32
Opamiętajcie się wszyscy ! Na wschodzie Polski nie ma ludzi do pracy. Co chcecie sprowadzić całe tabuny Ukraińców ? Znam tych co zatrudniają Ukraińców. Ukraińcy są roszczeniowi i jak powiedział mój znajomy po około 1,5 roku przemówili. Najpierw cicho i spokojnie pracowali, a teraz zaczęli uprawiać politykę. Morał jest taki, że według nich ziemie do Wisły czyli cały wschód Polski to Ukraina i że Polacy ich wykorzystują tak jak kiedyś. Oby nie zrobili oni tak jak kiedyś. Mam na myśli Rzez Wołyńska.

Pozostałe