Nagrody i wyróżnienia dla sportowców

  • 18.09.2018, 14:40
  • AN
Nagrody i wyróżnienia dla sportowców
Prezydent Agata Fisz przyznała trzy nagrody finansowe i dwie rzeczowe dla zawodników i trenerów, którzy mieli wybitne osiągnięcia w swoich dyscyplinach w 2017 roku.

Nagrodę w wysokości 3 tys. zł brutto otrzyma Szymon Szymonowicz, zawodnik MKS Cement Gryf za zdobycie I miejsca w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która rozegrana została w Drzonkowie w kwietniu 2017 roku. Kolejnym wyróżnionym nagrodą finansową jest szkoleniowiec chełmskich zapaśników Dariusz Kucharski. Trenowani przez niego podopieczni zdobywają medale na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. W 2017 roku Polski Związek Zapaśniczy powołał 18 zawodniczek Kucharskiego do kadry narodowej. Reprezentują one nasz kraj w zawodach najwyższej rangi tj. mistrzostwach europy i świata. W ubiegłorocznym sezonie w mistrzostwach Polski reprezentantki klubu zdobyły 21 medali. Kucharski otrzyma dwa tys. zł brutto.

Kolejny nagrodzony trener to Marcin Żyliński, założyciel i szkoleniowiec klubu Kyokushin-Kan Karate Do w Chełmie. Pracę szkoleniową i wychowawczą wśród dzieci prowadzi od 2004 roku. Jego zawodnicy są medalistami mistrzostw Polski, Europy i Świata w karate i kick-boxingu. Nagroda finansowa w tym wypadku wynosi tysiąc zł brutto.

Prezydent Chełma przyznała też dwie nagrody rzeczowe o wartości do 500 zł. Otrzymają je zapaśnik i karateka. Pierwsza powędruje do Michała Burdana, zawodnika klubu Kyokushin-Kan Karate Do za zdobycie I miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów Starszych, które odbyły się w marcu w Legnicy oraz w Mistrzostwach Polski Juniorów Starszych rozegranych w Nowym Targu niespełna miesiąc później. Drugą nagrodę otrzyma Patrycja Dudek, zawodniczka Cementu Gryfa Chełm za zajęcie I miejsca w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbywała się w Drzonkowie.


Najczęściej czytane:

Historia miasta i parafii odkryta [ZOBACZ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe