Unia wyremontuje i wyposaży chełmskie szkoły

  • 18.09.2018, 09:20
  • AN
Unia wyremontuje i wyposaży chełmskie szkoły
Sześć szkół zawodowych załapało się do dofinansowania w ramach programu pod nazwą "Dostosowania sposobu kształcenia do potrzeb rynku pracy – wyposażenie szkół zawodowych i ustawicznych Miasta Chełm". Koszty projektu to ponad 5 mln złotych w tym prawie 4,5 mln to pieniądze z Unii Europejskiej.

W ramach projektu prowadzone będą prace modernizacyjne i adaptacyjne istniejącej infrastruktury, w szczególności rozbudowa i przebudowa pracowni oraz warsztatów kształcenia praktycznego. Ponadto na potrzeby kształcenia zawodowego do szkół zawodowych i placówek kształcenia praktycznego kupiony zostanie nowy sprzęt i wyposażenie. Działania projektowe prowadzone będą w zróżnicowanych zakresach, w zależności od potrzeb szkół.

- Jest to kolejny projekt, na który pozyskujemy unijne dofinansowanie. Cieszy mnie to, gdyż w tym przypadku dotyczy on działań, których celem jest podnoszenie poziomu kształcenia technicznego młodzieży. Będzie to miało istotny wpływ na kształtowanie się lokalnego rynku pracy, gdyż uzyskującym lepsze kwalifikacje uczniom ułatwi znalezienie pracy. Nasz projekt wpisuje się w szereg innych związanych ze wsparciem lokalnej gospodarki działań takich jak na przykład centrum aktywności gospodarczej oraz program dofinansowań dla osób zakładających nowe firmy – mówi prezydent Chełma Agata Fisz.

W projekcie bierze udział Zespół Szkół Technicznych. W ramach wsparcia placówka zyska wyposażenie pracowni mechanicznej, samochodowej i mechatroniki oraz doposażenie laboratoriów komputerowych.

W Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych dzięki dotacji przeprowadzony ma być remont i modernizacja sal lekcyjnych. Szkoła zakupi też sprzęt niezbędny do nauki zawodu. 

Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich czeka rozbudowa i modernizacja pracowni gastronomicznej, a także adaptacja pomieszczeń na nowe pracownie. Dofinansowanie ma być również wydane na doposażenie w nowoczesny sprzęt i oprogramowanie do nauki zawodów.

Z kolei Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych wyposaży pracownie w nowoczesny sprzęt i urządzenia do nauki w zawodach górnik, technik elektryk, mechatronik, teleinformatyk.

Za unijne pieniądze miasto przeprowadzi drugi etap modernizacji budynku Centrum Kształcenia Praktycznego. Szkoła będzie miała nowy dach, ale też nowoczesny sprzęt do nauki.

Centrum Kształcenia Ustawicznego zyska wyposażenie pracowni w nowoczesny sprzęt i urządzenia do nauki w zawodach: technik bhp, ochrony, spedycji portów i terminali.

Koszty całkowite projektu to ponad 5 mln złotych w tym prawie 4,5 mln to pieniądze z Unii Europejskiej – pozostałe środki pochodzić mają z budżet miasta. Jest to kolejny projekt w ramach Strategicznych Inwestycji Terytorialnych.

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe