Dorohusk : Egzotyczna pasażerka

  • 14.09.2018, 14:30
  • (ap)
Dorohusk : Egzotyczna pasażerka
Piękny okaz legwana zielonego - dużą, nadrzewną, roślinożerną jaszczurkę - znaleźli przy obywatelce Ukrainy funkcjonariusze KAS na przejściu granicznym w Dorohusku.

2 września br. funkcjonariusze Oddziału Celnego w Dorohusku podczas kontroli ujawnili żywego legwana zielonego. Jaszczurka siedziała na kolanach podróżującej samochodem osobowym obywatelki Ukrainy. Kobieta nie posiadała ani wymaganych dokumentów, ani nawet odpowiedniego terrarium lub chociaż klatki do przewożenia takiego zwierzęcia.

Legwany zielone są jednym z gatunków objętych międzynarodową ochroną zgodnie z przepisami Konwencji Waszyngtońskiej (CITES). W związku z tym przewożenie ich przez granicę bez odpowiednich papierów jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat oraz bezwzględną konfiskatą okazu.

W stosunku do kobiety wszczęte zostało postępowanie karne, a iguana ma kwarantannę w ZOO w Zamościu.


Najczęściej czytane:

Przełomowe odkrycie na Górce [ZOBACZ]

(ap)
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe