Co nie jest dobre dla związku?

  • 14.09.2018, 14:24
  • ---
Co nie jest dobre dla związku?

Recepta na miłość. 

Gdy jesteśmy przekonani, że wiemy, jaki ma być nasz związek. I cały czas dążymy do tego, by taki był, nie zwracając uwagi na konsekwencje.

 

Zamiatanie problemów pod dywan. 

Należy wszystkie nieporozumienia i niejasności wyjaśnić od razu, bo to one najbardziej zatruwają relację. Potem na tłumaczenie się może już być za późno.

 

Nuda. 

Gdy nudzimy się w związku, ogarnia nas leniwa stagnacja, a uczucie się wypala. Wiemy, że każdy kolejny dzień będzie taki sam, że nic nas nie zaskoczy i udajemy, że nam się to podoba.

 

Brak szacunku.

Absolutnie nie wolno nie szanować swojego partnera, kiedykolwiek mówić o nim źle wśród innych i być nielojalnym wobec niego.

 

Złudzenia. 

Przekonanie, że wszystko jakoś się ułożyże miłość ma być lekka, że będą tylko wzloty. A gdy niespodziewanie nastąpi upadek i pojawią się poważne problemy, twój związek nagle przestaje być atrakcyjny.

 

Wygórowane oczekiwania

Gdy chcemy, by partner był taki, jakiego sobie wymarzyliśmy, a nie taki, jaki jest. Gdy zrobi coś nie tak, zawodzi i wtedy pojawia się ogromne rozczarowanie.

 

Brak przebaczenia. 

Wiele można wybaczyć, bo jesteśmy tylko ludźmi i popełniamy każdego dnia jakieś błędy, większe lub mniejsze. Czasami trzeba zamknąć przeszłość i iść dalej, ku lepszemu. Niemożność wybaczenia partnerowi źle wróży Waszej przyszłości.

---
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe