Włodawa: Powietrze pod ścisłym nadzorem

  • 14.09.2018, 13:17
  • tsa
Włodawa: Powietrze pod ścisłym nadzorem
Każdy mieszkaniec miasta oraz turyści odwiedzający Włodawę mogą w każdej chwili sprawdzić jakość powietrza w tej nadbużańskiej miejscowości. Wystarczy zajrzeć na stronę internetową ratusza.

Na ścianie budynku urzędu miasta, od strony ulicy Piłsudskiego, zostały zamontowane nowoczesne urządzenia do pomiaru jakości powietrza. Pojawiły się w ramach projektu "Włodawa – miasto z energią", który m.in. zakładał też wymianę oświetlenia ulicznego.

- Koszt zakupu i montażu urządzeń pomiarowych wyniósł 143 tys. zł. Pomiar prowadzony jest przez całą dobę. Mierzone jest stężenie tlenku węgla, dwutlenków azotu i siarki oraz to, co popularnie nazywamy smogiem, czyli pyły PM25 i PM10. Ponadto urządzenia wskazują, jaka jest wilgotność powietrza, temperatura oraz punkt rosy. Wyniki dostępne są na naszej stronie internetowej – wyjaśniał podczas sesji sekretarz urzędu Krzysztof Małecki.

Radna Elżbieta Wołoszun chciała wiedzieć, czy oceniono już jakość powietrza we Włodawie. Okazuje się, że kilka dni pomiarów to zbyt mało, aby jednoznacznie określić,czy jakość powietrza we Włodawie jest dobra. Pomiary powinny być prowadzone przynajmniej przez rok.

- System zawiera alarm, który włączy się, jeżeli jakikolwiek wskaźnik zostanie przekroczony. Światowa Organizacja Zdrowia opracowała ranking najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie. Na liście jest 113 miejscowości, w tym kilka miast z województwa lubelskiego, m.in. Chełm i Lublin, ale nie ma w tym niechlubnym gronie Włodawy – wyjaśniał Małecki.


 

tsa
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kazio
Kazio 16.09.2018, 19:36
W Chełmie jest spalarnia śmieci które przywożą z Niemiec. Ale prezydent Fiszowa nic z tym nie robi.

Pozostałe