Gm. Białopole: Sufit zakwitł w urzędzie

  • 14.09.2018, 09:37
  • DBEZ
Gm. Białopole: Sufit zakwitł w urzędzie
Termomodernizacja urzędu gminy nie obyła się bez wpadek. Podczas burzy i ulewnego deszczu zalany został sufit w sali konferencyjnej. Jak się okazało, to dlatego, że słabo zabezpieczono znajdujący się powyżej balkon.

W ubiegłym tygodniu w urzędzie gminy odbyła się kolejna sesja. Uwagę radnych i sołtysów przykuł pleśniejący sufit.

Piętro wyżej nic nie jest zalane. Woda na sufit w sali konferencyjnej przedostała się przez niezabezpieczony balkon, znajdujący się powyżej. Deszczówka zamoczyła sufit i drewniane lamperie. Robotnicy budowlani, by naprawić szkody, ponownie ustawili rusztowania. Zabezpieczono okna ciemną folią.

- Firma, która wykonuje termomodernizację, ma to usunąć i odmalować. Termin odbioru prac upływa pod koniec października i do tego czasu ma tu już błyszczeć - zapewnia wójt Henryk Maruszewski.

Prace budowlane w urzędzie gminy trwają już od wiosny. Mają związek z realizacją projektu na termomodernizację budynków użyteczności publicznej. Gmina pozyskała na ten cel ok. 1,2 mln zł. Prace zakończyły się już w świetlicach w Buśnie i Raciborowicach Kolonii, trwają jeszcze w szkole w Strzelcach. W ramach głębokiej termomodernizacji wykonywana jest również wymiana dachów, okien i drzwi, izolacja ścian fundamentowych, opasek, a nawet wymiana systemu ogrzewania.

Urząd Gminy w Białopolu ma już nową, żółtą elewację. Niewykończona została jeszcze tylko część nad drzwiami budynku. Wielu mieszkańców to intryguje, a są też tacy, którzy żartują, że pojawi się tam wizerunek obecnego wójta.

- W tym miejscu będzie mapa gminy Białopole. Tak jest w projekcie - zapewnia Maruszewski.


Teraz czytane:

Dziewczyna Lata 2018 [GALERIA]

DBEZ
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe