Piloci zawładnęli niebem

  • 14.09.2018, 08:30 (aktualizacja 14.09.2018 08:35)
  • MP
Piloci zawładnęli niebem
Studenci PWSZ w Chełmie dali popis swoich umiejętności podczas zmagań najlepszych polskich pilotów w 61. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Seniorów i 47. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Juniorów. Organizatorem była PWSZ w Chełmie, przy współudziale Aeroklubu Polskiego i Komisji Samolotowej AP.

W kategorii juniorów, na II miejscu uplasował się Daniel Napierkowski, a na III Jakub Bandera. Obaj się studentami PWSZ w Chełmie. Rodzimi żacy zdominowali tę kategorię, ponieważ nasi reprezentacji zajęli wśród juniorów także 4, 5, 6, 7, 10 i 11 miejsce.

Pierwszego dnia piloci rywalizowali w lądowaniach precyzyjnych. Mieli do wykonania cztery różne rodzaje lądowań. Od wtorku do czwartku natomiast zmagali się ze sobą w konkurencjach nawigacyjnych.

- Zadaniem pilotów było pokonanie ściśle wyznaczonej trasy, odnalezienie wyłożonych w terenie znaków oraz utrzymanie stałej prędkości lotu - mówi Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie. - Mistrzostwa dostarczyły wszystkim bardzo wielu emocji. Rywalizacja była zacięta, a poziom wyrównany, ponieważ w zawodach udział wzięli najlepsi z najlepszych. Dzięki temu przez kilka dni mogliśmy oglądać podniebne wyczyny pilotów wysokiej klasy.

Zawody na lotnisku chełmskiej PWSZ odbyły się w ramach cyklu przygotowań Reprezentacji Polski do 24. Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym oraz kwalifikacją pilotów do Samolotowej Kadry Narodowej Seniorów i Juniorów AP na rok 2019.

- Organizacja mistrzostw nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego Ministerstwa Sportu i Turystyki, które sukcesywnie angażuje się w działania związane z propagowaniem i rozwijaniem kultury lotniczej. Sponsorem zawodów została też największa polska czarterowa linia lotnicza, czyli Enter Air, która już po raz kolejny wsparła też finansowo drużynę PWSZ w Chełmie - dodaje rektor.


Podobne tematy:

Akademik prawie gotowy [ZOBACZ]

MP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe