Wkrótce premiera filmu o Dyrekcji

  • 13.09.2018, 15:25
  • AN
Wkrótce premiera filmu o Dyrekcji
Dwadzieścia kilka godzin to długość nagranego materiału do pierwszego fabularyzowanego dokumentu filmowego o chełmskim osiedlu Dyrekcja. Część filmu jest już gotowa.

Prawdopodobnie pierwszy publiczny pokaz filmu o Dyrekcji ma się odbyć się pod koniec września. Dokładny termin zależny będzie jednak od postępów prac postprodukcyjnych. 

- Jest to żmudny proces łączenia nagrań w całość. Wymagający selekcji ujęć, co jest konieczne z uwagi na ograniczoną długość filmu – tłumaczy Roland Kurczewicz, pełnomocnik prezydenta. – Niezależnie od tego w ostatnich dniach ekipa filmowa ponownie przyjechała do Chełma, by zrealizować jeszcze kilka dodatkowych nagrań. Nie były to już sceny z udziałem rozmówców ani statystów, ale głównie plenery miasta i detale osiedla, które współgrać mają z narracją dokumentu.

W filmie, oprócz fabularyzowanych scen realizowanych na chełmskich ulicach, wypowiedzi regionalistów i mieszkańców miasta, zobaczymy też sporo archiwalnych dokumentów i zdjęć. Część z nich nie była nigdy dotąd prezentowana szerszemu gronu odbiorców. Pochodzą w głównej mierze z prywatnych zbiorów mieszkańców Chełma, którzy udostępnili je na potrzeby powstającego filmu. Są wśród nich rodzinne fotografie z okresu powojennego i zdjęcia z czasów budowy osiedla.

- Tego typu przedsięwzięcia bardzo łączą mieszkańców. W produkcję filmu, wliczając ekipę, aktorów, rozmówców, ale przede wszystkim statystów i osoby pomagające w realizacji nagrań, zaangażowanych było ponad 100 osób – podkreśla prezydent Agata Fisz. - Co chwilę, podczas przyjęć interesantów czy innych bezpośrednich spotkań z mieszkańcami, otrzymuję pytania o to, kiedy będzie już można obejrzeć nasz film. Zapewniam, że premiera będzie dostępna dla wszystkich chętnych. Jeśli będzie taka potrzeba, zorganizujemy nawet kilka pokazów. 

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe