Gm. Stary Brus: Szturm na fotel wójta

  • 12.09.2018, 13:38 (aktualizacja 12.09.2018, 14:02)
  • TWA
Gm. Stary Brus: Szturm na fotel wójta
Ostra walka o stanowisko wójta szykuje w tej najbiedniejszej gminie w powiecie włodawskim. Do Pawła Kołtuna (PSL) i Anny Fox-Hulme (PiS) dołączył Piotr Usowicz startujący z KWW Łączy nas Samorząd.

- Pan Usowicz sam zgłosił się do naszego komitetu, deklarując, że chciałby powalczyć o stanowisko wójta jako kandydat niezależny. Nie mieliśmy nic przeciwko, bo jesteśmy otwarci na wszystkich ludzi – informuje Wiesław Muszyński z KWW Łączy nas Samorząd.

Będzie to już trzecia próba przejęcia władzy w samorządzie przez Usowicza. W 2006 roku startował na wójta gminy Włodawa. Po ostrej kampanii musiał jednak uznać wyższość Tadeusza Sawickiego. Z kolei w 2010 roku, także jako kandydat niezależny, ubiegał się o stanowisko wójta w Starym Brusie. Obaj z Kołtunem wyeliminowali wówczas z walki wieloletniego wójta Konstantego Wnuczuka (SLD) i weszli do drugiej tury głosowania. W dogrywce wygrał Paweł Kołtun. Z kolei w poprzedniej kadencji samorządowej przez pewien okres Usowicz zarządzał włodawskim szpitalem. Ówczesne władze starostwa (PiS-SLD) postawiły mu zadanie oddłużenia lecznicy, ale nie odniósł spektakularnych osiągnięć.

Wśród mieszkańców krąży informacja, że do walki włączy się jeszcze czwarty kandydat. Prawdopodobnie będzie to kobieta. Nasi rozmówcy nie są jednak w stanie wskazać jej nazwiska. Zapewne będzie to osoba reprezentująca partię polityczną, bo żaden komitet wyborczy w tej gminie się nie zarejestrował.

Mieszkańcy Starego Brusa przekonani są, że głosy na poszczególnych kandydatów bardzo się rozbiją i konieczna będzie dogrywka.


Teraz czytane:

Groził poderżnięciem gardła [ZOBACZ]

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe