Boks: Soczyński wrócił z Rosji z medalem

Kolejny sukces pochodzącego z Dorohuska Michała Soczyńskiego. Były pięściarz MKS-u II LO Chełm, a obecnie Paco Lublin został brązowym medalistą Akademickich Mistrzostw Świata w Boksie w kategorii 91 kg. Reprezentant Polski dotarł do półfinału. Tam jednak musiał uznać wyższość reprezentanta Węgier.

W tym roku studencka rywalizacja odbyła się w rosyjskiej miejscowości Elista. Kwalifikację na te zawody Michał Soczyński wywalczył w drugiej połowie czerwca (20-22) na 3. Akademickich Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn w Katowicach.

Pięściarz, reprezentujący Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, wygrał kategorię wagową 91 kg, pokonując w finale 3:0 Witolda Liska z AWF Katowice.

Do Rosji biało-czerwoni, pod wodzą Marka Chrobaka, Zbigniewa Raubo i Bogumiła Połońskiego, udali się w ośmioosobowym składzie.

Reprezentanci Polski spisali się znakomicie. Do kraju wrócili z czterema medalami.

Na podium w rosyjskiej Eliście stanął m.in. 19-letni Michał Soczyński (kat. 91 kg).

W ćwierćfinale popularny "Soczek" wygrał walkowerem z Hiszpanem Pedrosem El Puco.

Z kolei w półfinale reprezentant Polski nie sprostał zawodnikowi z Węgier, Adamowi Hamori. Przegrał niejednogłośną decyzją sędziów (1:4) i ostatecznie podczas ceremonii zakończenia zmagań zameldował się na najniższym stopniu podium.

W tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Świata w Boksie na rosyjskim ringu rywalizowało 109 zawodników i zawodniczek.