Krasnystaw dla Niepodległej

  • 11.09.2018, 09:26 (aktualizacja 12.09.2018 08:31)
  • AN
Krasnystaw dla Niepodległej
Krasnostawski Dom Kultury zapraszaja na cykl wydarzeń "Krasnystaw dla Niepodległej". Złożą się na niego: koncerty, warsztaty i wydanie książkowej publikacji historycznej "Dzieje Krasnostawskie". Pierwszy koncert już 15 września.

Przedsięwzięcie powstało, aby wzbudzić zainteresowanie mieszkańców powiatu krasnostawskiego historią, w szczególności wydarzeniami prowadzącymi do odzyskania przez Polskę niepodległości. Będzie realizowane przez Krasnostawski Dom Kultury przy współpracy z lokalnymi partnerami, których cele statutowe wpisują się w ideę programu "Niepodległa".

We wrześniu w ramach "Krasnystaw dla Niepodległej" organizatorzy zapraszają na koncert Tadek Firma. Publiczność usłyszy utwory dotyczące m.in. Żołnierzy Wyklętych, Kresów Wschodnich, powstania styczniowego, Armii Krajowej czy zbrodni stalinowskich. Występ, który odbędzie się w sali widowiskowej KDK, zakończy spotkanie z artystą na temat wydarzeń związanych z niepodległością Polski, o których rapuje w swoich utworach. Tadek wystąpi z towarzyszeniem kilkunastoosobowego zespołu! To wydarzenie 15 września o godz. 19.

Z kolei w dniach 17-28 września o godz. 17 odbędą się warsztaty "Prasa podziemna podczas II wojny światowej".

Celem warsztatów będzie przybliżenie młodzieży szkół średnich faktu historycznego, jakim jest drukowanie i kolportaż wydawnictw konspiracyjnych Polskiego Państwa Podziemnego podczas II wojny światowej. Instruktorzy skupią się na periodykach, ulotkach, plakatach, znakach i symbolach graficznych publikowanych i kolportowanych w okresie okupacji na terenie powiatu krasnostawskiego. Warsztatom towarzyszyć będzie prelekcja dotycząca prasy podziemnej.

 

Zapisy: 82 576 22 18, 665 437 017 oraz w sekretariacie KDK.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe