Stadion ma patrona

  • 07.09.2018, 06:33
  • red
Stadion ma patrona
Gminny stadion sportowy w Dubecznie otrzymał imię Mieczysława Szelewickiego. Uchwałę w tej sprawie radni przyjęli podczas ostatniej sesji.

- Pewnie wiele osób zasłużyło się dla Dubeczna, tamtejszego stadionu i do rozwoju piłki nożnej w naszej gminie. Niekwestionowanym liderem w tym gronie był jednak Mieczysław Szelewicki. Nikt spośród nas nie miał wątpliwości, że to właśnie jego imieniem powinien zostać nazwany stadion – tłumaczy wójt Marek Kopieniak.

Szelewicki był mieszkańcem Dubeczna. Pracował w hucie, jednak pasjonował się sportem. To on był jednym z pomysłodawców budowy stadionu, a potem walnie przyczynił się do jego powstania. Miejscowi zapamiętali go również jako radnego Rady Gminy Hańsk. Pełnił funkcję przez jedną kadencję, był wiceprzewodniczącym rady. Zmarł kilka lat temu.

- Pamiętamy go jako bardzo rozważną osobę. Zawsze podejmował wyważone decyzje i takie, które służyły dobru wspólnemu. Ponadto wspierał lokalny sport, jak tylko potrafił – dodaje wójt.

red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe