Groźny upadek z balkonu

  • 05.09.2018, 06:52
  • GD
Groźny upadek z balkonu
Krasnostawscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku. 28-letniego mężczyzna wypadł z balkonu na wysokości drugiego piętra. Świadkami zdarzenia byli pracownicy Krasnostawskiego Domu Kultury, którzy wezwali pogotowie i udzielili pierwszej pomocy. Poszkodowany leży w szpitalu w śpiączce farmakologicznej. Jego stan jest ciężki.

Dramatyczne sceny rozegrały się w czwartek, 29 sierpnia. Krasnostawianin wypadł z balkonu około godz. 22. W tym samym czasie kilku pracowników wychodziło po pracy z budynku KDK.

- W pewnym momencie zobaczyliśmy, jak coś bezwładnie spada na ziemię. Jeden z nas poszedł sprawdzić, co się stało. Okazało się, że na trawie przed budynkiem leży człowiek. Byliśmy w szoku, ale natychmiast wezwaliśmy pogotowie. Tuż po naszym telefonie szybko pojawili się również policjanci z pobliskiej komendy - opowiedział nam jeden ze świadków.

Podobno 28-latek zaczepił w trakcie spadania o doniczki i otarł się o blachę przymocowaną do balustrady balkonowej na pierwszym piętrze. Świadkowie zdarzenia słyszeli przy upadku głośny trzask łamanych kości. Wszystko działo się w ułamkach sekund.

 - Nie wiem, czy ktoś oprócz nas zorientował się, że doszło do wypadku. Wokół było ciemno, a ludzie zaczęli wyglądać z balkonów, gdy na miejscu pojawiło się pogotowie. W mieszkaniu 28-latka było zgaszone światło. Dopiero po kilku minutach, gdy na dole zrobiło się zamieszanie, ktoś wyjrzał. Być może nasza szybka reakcja uratowała temu mężczyźnie życie - dodaje nasz rozmówca.

Poszkodowany był nieprzytomny. Miał na sobie tylko slipki. Z podejrzeniem poważnego urazu kręgosłupa został odwieziony do krasnostawskiego szpitala. Z naszych ustaleń wynika, że jego stan jest bardzo ciężki.

- Z uwagi na stan zdrowia niemożliwe było sprawdzenie trzeźwości 28-latka. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Przyczyny i okoliczności wypadku będą wyjaśniane w trakcie wszczętego dochodzenia - mówi kom. Piotr Wasilewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe