Podpalenie w Latyczowie [VIDEO]

  • 03.09.2018, 10:24
  • GD
Podpalenie w Latyczowie [VIDEO]
Krasnostawscy policjanci szukają sprawców pożaru kilkudziesięciu bel słomy w Latyczowie. Właściciele gospodarstwa nie mają wątpliwości, że doszło do celowego zaprószenia ognia.

Pożar wybuchł w sobotni wieczór, 1 września. Przez kilka godzin kilkunastu strażaków gasiło ok. 70 okrągłych bel słomy. Przy pomocy ładowacza krok po kroku rozsuwano stertę, a potem wszystko polewano wodą. Straty oszacowano na ok. 3000 zł. W akcji gaśniczej brały udział 2 zastępy krasnostawskich strażaków oraz 4 zastępy strażaków ochotników.

- Prowadzimy gospodarstwo z hodowlą krów i produkcją mleka. Taka ilość słomy, którą zamierzaliśmy wykorzystać  głównie na ściółkę dla zwierząt, wystarczyłaby nam na 4 miesiące. Trochę zmagazynowaliśmy pod dachem, reszta poszła z dymem. Teraz to już do niczego się nie nadaje - mówił właściciel Marek Kuczyński.

Sporo gorzkich słów padło ponoć w trakcie akcji pod adresem członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Latyczowie. Mieszkańcy pytali, dlaczego nie ma ich na miejscu, aby pomóc w rozrzucaniu słomy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

- Byliśmy tutaj jeszcze przed właścicielami, którzy mieszkają w innym miejscu. Zgodnie z dyspozycją kierującego działaniem ratowniczym, zajęliśmy się zaopatrzeniem wodnym z hydrantu przy drodze - bronił kolegów Henryk Knap, radny powiatowy i członek OSP Latyczów.

Nikt na miejscu nie miał wątpliwości, że ogień został zaprószony celowo. Jeden z mieszkańców Latyczowa powiedział nam, że wielokrotnie przeganiał stamtąd grupę młodzieży, byli także w dniu pożaru.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe