Chełmskie zapaśniczki powołane na Poland Open

  • 3.09.2018, 09:34 (aktualizacja 04.09.2018 14:52)
  • TS
Chełmskie zapaśniczki powołane na Poland Open
Trzy zapaśniczki Cementu Gryfa Chełm zostały powołane do reprezentacji narodowej na coroczny międzynarodowy turniej Poland Open. Zmagania odbędą się w dniach 7-9 września. Dla biało-czerwonych będzie to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata w Budapeszcie (Węgry).

Niezwykle prestiżowy turniej Poland Open odbędzie się w dniach 6-9 września w Warszawie. To coroczne zmagania w silnej międzynarodowej obsadzie.

- Poland Open zawsze przyciąga do naszego kraju światową czołówkę zapaśniczek. Przyjeżdżają Kanadyjki, Amerykanki i mocne Japonki – wylicza Mieczysław Czwaliński, wiceprezes Cementu Gryfa Chełm, a jednocześnie wiceprezes Polskiego Związku Zapaśniczego. - Wygranie tego turnieju jest bardzo trudne, ale nasza multimedalistka Katarzyna Krawczyk zaznała już smaku zwycięstwa w tych zawodach. Na matach stolicy triumfowała chociażby w 2015 roku. Wówczas stoczyła niezwykle zacięty bój o złoto (w kat. 53 kg) z Rosjanką Liubov Silnikovą. Po pierwszej rundzie nasza zawodniczka przegrywała 2:6, ale w drugiej odsłonie odrobiła straty i wygrała 7:6 – wspomina Czwaliński.

Również i w tym roku w Poland Open nie zabraknie Katarzyny Krawczyk. Wraz z nią do stolicy pojadą także dwie inne zawodniczki chełmskiego klubu, które otrzymały powołanie do reprezentacji. Również w kat. 53 kg Polskę będzie reprezentowała Katarzyna Kamińska, w kat. 72 kg w biało-czerwonych barwach wystąpi zaś Anna Urbanowicz.

- Dla naszej reprezentacji będzie to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata Seniorek i Seniorów w Budapeszcie, które odbędą się w dniach 20-28 października. Trzymamy kciuki, aby nasze zawodniczki udanie zaprezentowały się na matach w Warszawie – dodaje Czwaliński.

W tym samym terminie odbędą się również dwie inne imprezy zapaśnicze, w których wystartują reprezentantki Cementu Gryfa Chełm. Podopieczne trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa z grupy kadetek, juniorek i młodzieżowców wezmą udział w Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w Piotrkowie Trybunalskim (w dniach 7-9 września). Z kolei młodzicy i młodziczki trenujący pod okiem Mirosława Czwalińskiego, Dariusza Jabłońskiego, Marcina Sadowskiego, Andrzeja Gruszkowskiego i Zdzisława Białego będą rywalizować w Międzynarodowym Memoriale im. Grzegorza Miszty i Edyty Smolińskiej w Łukowie (w dniach 7-8 września).

 

TS
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe