Biegi: Furmanik wróciła ze złotem

  • 31.08.2018, 14:16
  • TS
Biegi: Furmanik wróciła ze złotem
456 zawodników i zawodniczek stanęło na starcie VII Półmaratonu Chmielakowego o Puchar Burmistrza Krasnegostawu. Bardzo dobre wyniki w tym prestiżowym biegu osiągnęli reprezentanci naszego regionu. Wielu z nich zameldowało się na podium w swoich kategoriach wiekowych.

Trasa Półmaratonu Chmielakowego, który w tym roku odbył się już po raz siódmy, jest niewątpliwie jedną z najładniejszych tras biegowych w Polsce. Podkreślają to sami uczestnicy wyścigu, których co roku na starcie jest coraz więcej. Trasa wiedzie przez miasto, pola i las. W ostatnich latach dodatkowym utrudnieniem dla osób startujących w Półmaratonie Chmielakowym była pogoda – zawodnicy biegali w ponad 30-stopniowym upale.

- Teraz też było gorąco, ale na pewno nie tak jak w poprzednich latach. Ponadto co kilka kilometrów można było schłodzić się w specjalnie przygotowanych punktach z wodą. Spory odcinek trasy prowadził przez las, więc tam było nieco chłodniej – przyznają uczestnicy tegorocznego biegu.

Tak jak przed rokiem w półmaratonie najlepiej poradzili sobie zawodnicy z Kenii. W kategorii open mężczyzn zwyciężył reprezentant tego kraju Hillary Kiptum Kimaiyo. Drugie miejsce zajął Andrzej Starzyński z Kurowa, a trzecie Henadzi Zhauronak z Mińska (Białoruś). W kategorii open kobiet jako pierwsza na linię mety wbiegła Agnes Chebet, a niespełna trzy minuty później na metę dotarła Susan Wacheke (obie Kenia). Trzecie miejsce na podium zajęła z kolei Aleksandra Jakubczak z Zamościa. Świetnie w biegu kobiet spisała się również Ewa Furmanik ze Świerż, reprezentująca grupę Chełm Biega. Zawodniczka ta uplasowała się na wysokim szóstym miejscu w klasyfikacji open. W dodatkowej kategorii samorządowców Furmanik nie miała zaś sobie równych. Warto dodać, że bezpośrednio po biegu w Krasnymstawie reprezentantka grupy Chełm Biega udała się do Hniszowa na kolejny wyścig – Bieg z Bolesławem (dystans 10 km). Tam Furmanik okazała się najlepsza wśród kobiet, z kolei w klasyfikacji open zajęła wysokie trzecie miejsce.

Drugą lokatę i srebrny medal w kat. wiekowej 30-39 lat wywalczył Łukasz Wojtyna z Krasnegostawu. Medal tego samego koloru zdobyli: Irena Paździor z Chełma (kat. wiekowa 50 lat i starsze), Andrzej Kmicic z Krasnegostawu (kat. wiekowa 60 lat i starsi) i Marcin Echta z Chełma (kat. służb mundurowych). Na trzecich miejscach uplasowali się: Mariusz Łobaczuk z Chełma (kat. wiekowa 40-49 lat), Iwona Balukz Chełma (kat. wiekowa 50 lat i starsze), Izabela Malinowska z Kraśniczyna (kat. samorządowców) orazIreneusz Hawryluk z Krasnegostawu (kat. służby więziennej).

W kategorii dodatkowej - powiatu krasnostawskiego wśród kobiet triumfowała Anna Humin przed Agatą Siwiec i Eweliną Kowalczyk. Z kolei w rywalizacji mężczyzn najlepszy był Łukasz Wojtyna, drugie miejsce zajął Andrzej Pawlikowski, a trzecie Jarosław Jagniontkowski.

W tym roku organizatorzy półmaratonu zaplanowali także tzw. bieg towarzyszący, który został podzielony na trzy kategorie wiekowe: roczniki 1998-2002, roczniki 1997-1988, a także rocznik 1987 i starsi. Kobiety toczyły zmagania na dystansie 3 km, mężczyźni zaś na dystansie 5 km. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco: kobiety open: 1. Monika Kosz (Pawłów), 2. Paulina Ryżyńska (Wieliczka), 3. Martyna Rostecka (Okszów); mężczyźni open: 1. Tomasz Mydlak (Chełm), 2. Paweł Kozyra (Lublin), 3. Dominik Dejer (Włodawa); roczniki 1998-2002: 1. miejsce Martyna Rostecka i Sebastian Sawicki (Krzczonów); roczniki 1997-1988: 1. miejsce Monika Kosz i Tomasz Mydlak; rocznik 1987 i starsi: 1. miejsce:Magdalena Buchman (Włodawa) i Dominik Dejer.

VII Półmaraton Chmielakowy, który odbył się pod honorowym patronatem ministra sportu i turystyki, zorganizowali: urząd miasta, LMKS Krasnystaw, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Krasnystaw Biega.

TS
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe