Cykliści patriotycznie

  • 31.08.2018, 13:06
  • AN
Cykliści patriotycznie www.facebook.com/Chełmska-Grupa-Rowerowa
Już po raz szósty Chełmska Grupa Rowerowa zaprasza cyklistów 1 września na rajd, którego główną ideą jest upamiętnienie ofiar II wojny światowej. To znakomita lekcja historii, także tej lokalnej. Inicjatywa skierowana jest do osób w różnym wieku i w różnej kondycji fizycznej. Przejazd na pewno nie będzie trudny.

- W tym roku spotykamy się o godz. 16 na Placu E. Łuczkowskiego przy studni, skąd pojedziemy do trzynastu miejsc pamięci narodowej, zlokalizowanych na terenie miasta i powiatu. Odwiedzimy m.in. pomnik Sybiraków, pomnik AK w parku miejskim, tablicę przy ul. Reformackiej, miejsce pamięci w Kumowej Dolinie - informuje inicjator wydarzenia Artur Juszczak.

Wszyscy chętni powinni udekorować tego dnia swoje rowery we flagi narodowe oraz inne gadżety patriotyczne, a także koniecznie pamiętać o zabraniu oświetlenia rowerowego.

- Rajd "Rowerzyści  w hołdzie bohaterom" kończy się po zapadnięciu zmroku, więc oświetlenie jest niezbędne ze względów bezpieczeństwa. W tym roku również uroczyste obchody zakończymy wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek nad zalewem na Żółtańcach - dodaje Juszczak.

W każdym z odwiedzanych miejsc pamięci uczestnicy zapalą symboliczne znicze i flary dymne.

Akcja już po raz kolejny otrzymała wsparcie z Urzędu Miasta Chełm.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe