Zmierzą poziom cukru, sprawdzą słuch

  • 29.08.2018, 13:26
  • AN
Zmierzą poziom cukru, sprawdzą słuch
30 sierpnia odbędzie się ostatni w tym roku czwartek ze zdrowiem. Akcję profilaktycznych spotkań z mieszkańcami organizował w Chełmie przez cały sierpień urząd miasta.

Kiedy i gdzie?

Ostatnie spotkanie w ramach akcji "Sierpień ze zdrowiem" odbywać się będzie od godz. 9 do 11 przy ul. Obłońskiej 20 (siedziba wydziału spraw społecznych UM).

Jakie badania?

W ramach plenerowej, prozdrowotnej akcji będzie można zmierzyć sobie ciśnienie, sprawdzić poziom cukru oraz cholesterolu, wykonać badania w kierunku osteoporozy, zbadać słuch, sprawdzić poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Ponadto każdy chętny będzie mógł nauczyć się samobadania piersi na fantomie, a także sprawdzić wskaźnik masy ciała – BMI. Dla najmłodszych nauka higieny jamy ustnej, konkursy wiedzy dla dzieci i dorosłych oraz badanie wzroku.

Jak skorzystać?

Aby skorzystać z badań, należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Warto wziąć w nich udział, bo każdy, kto wykona badanie, otrzyma nagrodę.

Współorganizatorami akcji są: Miejski Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Chełmie, Powiatowa Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna w Chełmie, Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie, Stacja Ratownictwa Medycznego SP ZOZ w Chełmie, Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Chełmie, Chełmski Dom Kultury, Stowarzyszenie Ośrodek Wspierania Rodziny i Przychodnia Specjalistyczna "Centrum".

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe