Psy z Siennicy trafią do Chełma?

  • 29.08.2018, 10:18 (aktualizacja 29.08.2018, 10:25)
  • AN
Psy z Siennicy trafią do Chełma?
Na najbliższej sesji rady miasta radni zdecydują, czy miasto powinno podpisać porozumienie z gminą Siennica Różana na przyjęcie do miejskiego schroniska dla bezdomnych psów zwierzaków z terenu tej gminy.

W związku z obowiązkami, jakie narzuca na gminy ustawa o utrzymaniu czystości i porządku, sekretarz gminy Siennica Różana Dariusz Turzyniecki zwrócił się z prośbą o zawarcie porozumienia dotyczącego przetrzymywania bezdomnych psów z terenu gminy w chełmskim schronisku.

W związku z tym, że gmina Siennica Różana nie ma własnego schroniska, urzędnicy przygotowali uchwałę, w ramach której miasto mogłoby podpisać porozumienie z samorządem z powiatu krasnostawskiego.- Zasady współpracy będą takie same jak z innymi gminami. Szczegóły dotyczące opłat zostaną zawarte w porozumieniu - informuje Józef Kendzierawski, dyrektor wydziału infrastruktury komunalnej UM.Jednorazowo w ramach porozumienia wnioskodawca zapłaci na rzecz chełmskiego schroniska opłatę w wysokości 4 tys. zł. Jeśli jakiś bezdomny pies z tego terenu rzeczywiście trafi do Chełma, samorząd jest zobowiązany do płacenia 6 zł dziennie za pobyt zwierzaka. W ramach takiej umowy schronisko ma zabezpieczyć średnio dwa stanowiska.

Porozumienie z samorządem gminy Siennica Różana będzie obowiązywać od dnia podpisania do 31 grudnia 2021 r. Oczywiście tylko wtedy, gdy zgodę na przyjęcie kolejnych psów z terenu wyrażą miejscy radni. To już kolejna umowa na świadczenie takich usług przez chełmskie schronisko. Temat zawsze budzi gorącą dyskusję na radzie. Trudno więc przewidzieć, czy tym razem rajcy podejmą uchwałę o porozumieniu. Są to dodatkowe pieniądze na utrzymanie schroniska, ale też być może kolejne psiaki do opieki.


Teraz czytane:

Park linowy przy Dwójce [ZOBACZ]

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe