Wakacje z TKKF

  • 24.08.2018, 13:51
  • TS
Wakacje z TKKF
150 dzieciaków w wieku od 6 do 13 lat skorzystało z letniej oferty wypoczynku, jaką przygotowało Chełmskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Uczestnicy akcji brali udział w zajęciach sportowych, edukacyjnych i wspólnych zabawach. Odwiedzili również wiele ciekawych miejsc. Akcję zorganizowano wspólnie z urzędem miasta i Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Tegoroczna oferta przygotowana przez TKKF była bardzo atrakcyjna. Znalazły się w niej obozy rekreacyjno-sportowe w Chłapowie i Krasnobrodzie, a także półkolonie w Chełmie.

- Dzieciaki uczestniczyły w zajęciach sportowych, brały udział w różnych konkursach i wycieczkach. Nad morzem zwiedziliśmy m.in. latarnię morską w Rozewiu, fokarium na Helu i Ocean Park we Władysławowie. W Krasnobrodzie dzieci zobaczyły kapliczkę "na wodzie", ptaszarnię, Kapliczkę św. Rocha i wieżę widokową. Z kolei jeśli chodzi o półkolonie w Chełmie wybraliśmy się m.in. do Poleskiego Parku Narodowego, zamojskiego ZOO i Jankes Kids w Fajsławicach – wylicza Wiesława Saganek, prezes chełmskiego TKKF.

W ramach półkolonii dzieci korzystały także z atrakcji Chełmskiego Parku Wodnego i kręgielni. Były także nad zalewem w Żółtańcach oraz na chełmskich Gliniankach. Odwiedziły również podziemia kredowe oraz pawłowski Dom Kultury, gdzie każdy mógł własnoręcznie wykonywać gliniane cuda.

- Dokonując analizy przeprowadzonych obozów dochodzimy do wniosku, iż niezbędna jest kontynuacja proponowanych zajęć wakacyjnych, które są alternatywą dla siedzącego sposobu spędzania czasu wolnego, z oderwaniem od telefonów, tabletów, komputerów, czy telewizorów. Zadowolenie dzieci, rodziców i opiekunów daje nam satysfakcję z realizacji naszych działań i motywuje do podejmowania kolejnych – podkreśla prezes Saganek.

Zakończeniem wakacji z TKKF będzie Festiwal Sportu i Zdrowia, realizowany w ramach Chełmskiej Nocy Kultury. Impreza ta odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 17 na boisku na Osiedlu Słonecznym. W programie m.in. gry i zabawy rekreacyjne, bieg świetlika, Nordic Walking oraz wspólne grillowanie.

TS
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe