Auta z zachodu na topie

  • 22.08.2018, 12:05 (aktualizacja 23.08.2018 11:13)
  • MP
Auta z zachodu na topie
Dane pokazują, że chełmianie mają coraz więcej samochodów. Nie maleje zwłaszcza wskaźnik aut sprowadzanych od naszych zachodnich sąsiadów. Zmieniają się jednak nasze motoryzacyjne gusta i stawiamy na marki z Czech oraz Japonii.

W pierwszym półroczu 2018 r. chełmscy kierowcy zarejestrowali 1324 samochody sprowadzone z zagranicy. Dla porównania, w całym 2017 r. było 2174, więc jeśli tendencja się utrzyma, na koniec grudnia, liczba takich samochodów znacznie przekroczy 2500. Niegasnącym zainteresowaniem cieszą się auta zza zachodniej granicy.

- Liczba pojazdów sprowadzanych z Niemiec kształtuje się od kilku lat na stałym poziomie, czyli w granicach 200 - 300 - wyjaśnia Monika Zaborek-Turewicz, dyrektor wydziału komunikacji UM Chełm. - W zeszłym roku chełmianie sprowadzili od zachodnich sąsiadów 246 aut, w pierwszym półroczu tego roku było ich już 141, więc tendencja jest wzrostowa.

W Chełmie stale rośnie także ogólna liczba rejestrowanych samochodów. Od dziesięciu lat przybyło ich ponad 17 000, a przez kilka ostatnich lat dochodzi ich nawet ponad 5000. Ten wynik przekłada się też na ogólnopolskie statystyki, ponieważ Polacy rejestrują więcej aut niż Szwajcarzy, Norwegowie czy... właśnie Niemcy. Stawiamy głównie na auta używane, które stanowią blisko 75 proc. wszystkich rejestracji. Bardziej zmotoryzowani od nas są w Europie tylko Włosi i Finowie.

Mimo że popularnością cieszą się u nas auta sprowadzane z Niemiec, to marki z tego kraju nie dominują w rankingu, jak było jeszcze w zeszłym roku. Szczególnie lubiane w 2017 r. ople astry i volkswageny golfy ustąpiły miejsca markom czeskim i japońskim. W minionych siedmiu miesiącach Polacy szczególnie ukochali sobie skody octavie, skody fabie oraz toyoty yaris.


Podobne tematy:

Nie lekceważ tej kontrolki [SPRAWDŹ] 

MP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe