WORD z nowym placem

  • 17.08.2018, 09:49 (aktualizacja 17.08.2018 10:09)
  • MP
WORD z nowym placem
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie ogłosił przetarg na przebudowę placu manewrowego do przeprowadzania egzaminów. Już za kilkanaście tygodni przyszli kierowcy będą mogli zdobywać uprawnienia na zmodernizowanym obiekcie.

Termin składania ofert przez zainteresowane firmy mija 20 sierpnia. Jak podaje Sławomir Niepogoda, dyrektor WORD w Chełmie, remont i modernizacja placu manewrowego są niezbędne, aby móc przeprowadzać egzaminy zgodnie z nowymi założeniami.

- Plac uległ pewnej dewastacji, więc postanowiliśmy przystąpić do jego naprawy i rozbudowy. Prace mają zakończyć się w październiku, natomiast potrwają maksymalnie 14 dni kalendarzowych. W ten sposób dajemy swobodę czasową firmom, które wystartują w przetargu, aby mogły dostosować prace do swoich harmonogramów.

Na zmodernizowanym placu pojawią się m.in. nowe linie wyznaczające obszar jazdy podczas egzaminów.

Liczba przyszłych kierowców stale rośnie, więc inwestycja jest tym bardziej niezbędna. - Średnio w miesiącu przeprowadzamy ok. 2000 egzaminów, co daje mniej więcej 100 osób dziennie - mówi Sławomir Niepogoda. - Z roku na rok tendencja jest wzrostowa, co jest dyktowane zmianami w systemie egzaminowania. W naszym ośrodku zdawalność wynosi aktualnie 40 proc., co jest bardzo dobrym wynikiem w skali Polski.


Teraz czytane:

Chełmska artystka wykona mural [ZOBACZ]

MP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe