Atrakcje Bolkowania

  • 11.08.2018, 15:55 (aktualizacja 19.08.2018 10:48)
  • DBEZ
Atrakcje Bolkowania
Zawody wędkarskie, turniej piłki plażowej, rajd rowerowy, spływ kajakowy i bieg przełajowy, to sportowe atrakcje zaplanowane przez GOK w Rudzie-Hucie na sobotę, 18 sierpnia. Następnego dnia w Hniszowie będzie artystycznie i rekreacyjnie. Już dziś warto zaplanować wzięcie udziału w słynnym Bolkowaniu.

Jak zwykle, najwcześniej zaczynają się zawody wędkarskie. Już o godz. 5 w sobotę na rzecze Bug rywalizację zaczną amatorzy połowów. Koordynatorem jest Grzegorz Mazurkiewicz.

O godz. 9 rozpocznie się w Hniszowie turniej piłki plażowej. Zapisy tuż przed rozgrywkami. O godz. 9.30 pod dębem Bolko odbędzie się zbiórka osób chętnych na spływ kajakowy. Zapisy na tę atrakcję towarzyszącą Bolkowaniu prowadzone są już tylko do 10 sierpnia. Liczba miejsc ograniczona. Z Hniszowa grupa kajakarzy zostanie przetransportowana do Świerż. Spływ rozpocznie się na stacji koła młyna, a jego trasa ok. 20-kilometrowa zakończy się po około 4 godzinach w Siedliszczu. Z uczestnikami płyną przewodnik i ratownik, więc jest to atrakcja niemal dla każdego. Impreza zakończy się w Hniszowie, gdzie będzie można poczęstować się kiełbaskami z grilla.

Natomiast o godz. 8 z pl. Łuczkowskiego w Chełmie wyruszy do Hniszowa rajd rowerowy. Organizatorem jest Chełmski Klub Cyklistów PTTK. Koordynatorem wyprawy jest Krzysztof Opas.

O godz. 15 wystartuje kolejna sportowa atrakcja Bolkowania - II Bieg Przełajowy z Bolesławem. Jest on zorganizowany na odcinku ok. 10 km pomiędzy miejscowościami Świerże (plac przed kościołem) i Hniszów. Meta ustawiona zostanie przy dębie Bolko. Trasa przebiega przez malownicze tereny nadbużańskie. Nie ma na trasie przeszkód terenowych, czy też opon do przenoszenia. Chodzi jedynie o rekreację i odpoczynek, możliwość eksploracji dzikich terenów. Większość trasy można pokonać suchą stopą, co nie oznacza, że nie będzie okazji, by się pobrudzić. Po drodze będą punkty, gdzie można uzupełnić płyny, czy też napełnić własny bidon.

Organizatorzy przewidują przeprowadzenie klasyfikacji medalowej wraz z nagrodami dla najszybszych uczestników w kategoriach kobiet i mężczyzn.

Maksymalny czas biegu to aż 3 godziny, co sprawia, że osoby chcące potraktować imprezę tylko i wyłącznie jako spacer krajoznawczy, też mogą w niej wziąć udział.

W niedzielę, 19 sierpnia, Bolkowanie rozpocznie się o godz. 13. Na scenie wystąpią: gwiazda - zespół "Hoyraky" z Podlasia, zespoły z Hirka Polonka z Ukrainy, Jarzębina Czerwona z Rudki, "Bokoryna" z Żalina, Akord z Rudy-Huty.

Będą też pokazy sekcji Krav Maga, Drużyny Grodów Czerwieńskich, sekcji tanecznej z SP w Rudzie-Hucie. W programie są również liczne konkursy: kulinarny "Nadbużańska Akademia Smaku", na strój średniowieczny, fotograficzny "Osobliwości przyrodnicze Parku Podworskiego w Hniszowie" i firmy Blue Dot.

Jak zawsze dla dzieci zorganizowana zostanie wioska z licznymi atrakcjami. Będą też wystawy rękodzieła ludowego. Odbędzie się turniej strzelecki LOK. Jak co roku, publicznie zmierzony zostanie pień dębu Bolko. A na koniec zabawę gwarantuje zespół WademekkuM.

DBEZ
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe