Miasto z Zieloną Wstęgą

  • 11.08.2018, 10:17
  • MP
Miasto z Zieloną Wstęgą
Miasto Rejowiec Fabryczny zostało laureatem Krajowej Nagrody Ekologicznej "Ekojanosik - Zielona Wstęga Polski 2018". Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się w Warszawie.

- To nagroda za systematyczną pracę i działania na rzecz ochrony środowiska, które podejmujemy od wielu lat. Chodzi nie tylko o inicjatywy inwestycyjne, ale również edukację i promocję proekologicznych zachowań. To na przykład cykl narad obywatelskich na temat gospodarki niskoemisyjnej, rozbudowa miejskiej sieci kanalizacyjnej oraz montaż kolektorów słonecznych, na które skutecznie pozyskujemy środki m.in. z funduszy unijnych - wylicza burmistrz Rejowca Fabrycznego Stanisław Bodys.

Łącznie KRE uhonorowała tytułem "Ekojanosika 2018" 80 samorządów, w tym pięć z Lubelszczyzny. Tytuł otrzymują samorządy, firmy, placówki oświatowe czy osoby fizyczne, które wdrażają rozwiązania, poprawiające stan środowiska naturalnego i świadomość ekologiczną Polaków. Nad przebiegiem i wyborem laureatów czuwa Krajowa Rada Ekologiczna, powoływana spośród niezależnych ekspertów i autorytetów ochrony środowiska. Jej członkami są przedstawiciele instytucji publicznych, organizacji pozarządowych i samorządowych, środowisk gospodarczych oraz mediów.

Część laureatów odebrała nagrody podczas forum ekologicznego, które odbyło się na początku czerwca. Pozostali mieli taką okazję w piątek w Sejmie, gdzie odbyła się dyskusja o działaniach rządu na rzecz ochrony środowiska. Poza laureatami w debacie wzięli udział przedstawiciele rządu, parlamentu i Kancelarii Prezydenta RP. W składzie rejowieckiej delegacji, oprócz burmistrza Bodysa, byli przewodniczący rady miejskiej Robert Szwed i jego zastępca Marian Leszczyński, którzy odebrali specjalną statuetkę i dyplom.

MP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe