Nie ma dzieci ani wychowawców

  • 11.08.2018, 09:54
  • DBEZ
Nie ma dzieci ani wychowawców
Dom Dziecka w Dubience świeci już pustkami. Dzieci zostały przeniesione do innych placówek opiekuńczych, a pracownicy w większości korzystają ze zwolnień lekarskich lub świadczeń wychowawczych i macierzyńskich.

- Dobrze się stało, że dzieci opuściły już placówkę i że są bezpieczne. Gdyby tak nie było, mielibyśmy dziś problem - mówi Krystyna Kopczyńska, p.o. dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Dom Dziecka w Dubience zlikwidowano 17 lipca br. Dzień wcześniej wyjechali stamtąd ostatni podopieczni. Wielu z nich skierowano do placówek wychowawczych na terenie ich macierzystych powiatów. Dwoje wychowanków przekierowano do Domu Dziecka w Siedliszczu, a dwoje pełnoletnich, niesamodzielnych podopiecznych do DPS-u w Nowinach.

Etatowi pracownicy Domu Dziecka w Dubience nie mogli stracić pracy z dnia na dzień. Budynek jednak już świeci pustkami. W sumie z różnych powodów tj. zwolnienia lekarskie, urlopy macierzyńskie i wychowawcze - nie świadczy pracy kilkanaście osób. Wielu już otrzymało wypowiedzenia z pracy, innym umowy kończą się wkrótce. W ubiegłym tygodniu w budynku dawnego domu dziecka pracowali jedynie sekretarka i kierowca. Ponadto jedna z osób zatrudnionych na stanowisku wychowawcy korzystała z planowanego urlopu. Zatrudniona nadal jest też księgowa, która jako pełnoetatowy pracownik PCPR w Chełmie rozliczanie domu dziecka wykonuje dodatkowo i po godzinach. Nowa dyrektorka placówki Katarzyna Górska złożyła wypowiedzenie niedługo po tym, jak radni podjęli uchwałę o likwidacji.

- Musimy teraz wykonać inwentaryzację, spisując majątek byłego już domu dziecka - mówi Kopczyńska.

Gdy zostanie to wykonane, w pomieszczeniach po byłym domu dziecka będzie funkcjonowała poradnia psychologiczno-pedagogiczna, która obecnie mieści się w pobliskiej szkole. Pozostałe pomieszczenia zostaną zamienione na internat.

DBEZ
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe