Projekt placu gotowy

  • 10.08.2018, 12:44
  • (apm)
Projekt placu gotowy
Skwer położony pomiędzy ulicami: Młodowskiej, Sienkiewicza i Kopernika doczeka się w końcu przebudowy. Miasto ma już projekt nowej aranżacji. Prace budowlane rozpocząć się mają niebawem.

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Chełm na skwerze zlokalizowanym naprzeciwko cerkwi św. Jana Teologa stanie pomnik przedwojennego społecznika Kazimierza Czernickiego. Zmianie ulegnie także układ części alejek. W środkowej części placu stworzą okrąg otaczający pomnik. Wszystkie będą miały nową nawierzchnię.

- Dzięki przebudowie zyskamy kolejny zagospodarowany skwer w śródmieściu Chełma. Sama funkcja placu nie ulegnie zmianie. Wciąż będzie to zadrzewione i zacienione miejsce, ale zdecydowanie bardziej funkcjonalne i estetyczne – zapewnia prezydent Chełma Agata Fisz.

Dlatego projekt nie przewiduje wycinki rosnących na placu drzew. Pojawią się tam za to nowe ławki i kosze na śmieci, zostanie też zagospodarowana zieleń.

Gotowa dokumentacja techniczna i wydane już pozwolenie na budowę, dają miastu zielone światło do rozpoczęcia procedury wyłonienia wykonawcy. Przetarg ogłoszony ma zostać wkrótce, zaś inwestycja wykonana jeszcze w tym roku.

- To jednak nie jedyne miejsce w centrum miasta, które zmienić może wygląd. Podobny zabieg przejść ma niewielki skwer położony w pobliżu dawnego Magistratu przy ul. Lubelskiej. Zgodnie z wstępnymi planami, stanąć tam może ławeczka Idy Haendel, a cały teren zyskać ma nową aranżację – mówi Roland Kurczewicz, pełnomocnik prezydent Agaty Fisz. - Obecnie miasto uzgadnia szczegóły dotyczące projektu ławeczki i techniczno-formalnych możliwości nowej aranżacji skweru. Niewykluczone, że już wkrótce powstanie koncepcja, która - jak zapewniają władze miasta - uwzględniać ma także liczne głosy mieszkańców, które pojawiły się nie tak dawno podczas ożywionej dyskusji nad pomysłem zagospodarowania placyku.

(apm)
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe