Dyskutują, co zrobić, aby żyło się lepiej

  • 06.08.2018, 10:39
  • TWA
Dyskutują, co zrobić, aby żyło się lepiej
Orchówek, Okuninka, Stawki i Wołczyny zostały zakwalifikowane do tzw. programu rewitalizacji. Pierwsze zebrania już się odbyły. Mieszkańcy mają wskazać propozycje, które w przyszłości powinny poprawić jakość życia w ich miejscowościach.

Dlaczego tylko cztery sołectwa zostaną objęte rewitalizacją? Co spowodowało, że w tym gronie znalazły się Orchówek i Okuninka a nie inne, biedniejsze tereny gminy?

Wójt Tadeusz Sawicki tłumaczy, że całej gminy nie mógł objąć jednym programem rewitalizacji z wielu powodów. Natomiast wyłonienie miejscowości nastąpiło na podstawie analizy różnych czynników. Pod uwagę brano m.in. liczbę osób korzystających ze świadczeń socjalnych z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i liczbę dokonywanych przestępstw na danym terenie.

- Stawki zostały zakwalifikowane do programu ze względu na małą aktywność mieszkańców i ubóstwo. W Wołczynach głównym problemem jest ubóstwo. Wieś jest niewielka, ale przeważająca liczba mieszkańców korzysta ze wszelkich świadczeń wypłacanych przez GOPS. Rewitalizacja w Okunince jest potrzeba, aby zwiększyć monitoring i poprawić bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób przyjeżdżających na wypoczynek do tej turystycznej miejscowości. Z kolei w Orchówku zaważyła bardzo mała aktywność gospodarcza – wyjaśnia wójt.

Pierwsze spotkania z ludźmi już się odbyły. Zainteresowanie było jednak niewielkie. W zebraniach uczestniczyło zaledwie po kilka osób. Urzędnicy chcą jednak, aby mieszkańcy włączyli się w działanie i wskazali potrzeby oraz pomysły, bo to oni najlepiej wiedzą, co trzeba zmienić, aby podnieść standard życia całej lokalnej społeczności.

Podobne artykuły: Mieszkańcy Woli Uhruskiej apelują o łącznik [SPRAWDŹ]

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe