Masz problem – zadzwoń!

  • 6.08.2018, 10:08
  • (apm)
Masz problem – zadzwoń!
"Łączy nas pacjent" to wspólny projekt Rzecznika Praw Pacjenta oraz przedstawicieli największych w Polsce organizacji pacjentów. W ramach projektu, na bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii Rzecznika Praw Pacjenta, specjaliści z poszczególnych organizacji wraz z ekspertami udzielają telefonicznych porad, informacji oraz wsparcia dotyczącego określonych chorób.

Dyżury odbywają się cyklicznie każdego miesiąca. Wszystkie zainteresowane osoby mogą zadzwonić na numer bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii Rzecznika Praw Pacjenta 800-190-590, gdzie zostaną połączeni z przedstawicielem organizacji pacjentów.

8 sierpnia od godz. 8 do 12 dyżur ma Fundacja STOMAlife. Zakres prowadzonych porad: poradnictwo w zakresie radzenia sobie ze stomią zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci;

9 sierpnia 10 - 12 Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. Zakres prowadzonych porad: informacje o objawach, diagnostyce, sposobach leczenia i rehabilitacji osób ze stwardnieniem rozsianym; informacje o ośrodkach leczenia SM w Polsce; wsparcie osób ze stwardnieniem rozsianym, ich rodzin i bliskich.

10 sierpnia 12 – 14 Fundacja Urszuli Jaworskiej. Zakres prowadzonych porad: przekazywanie wiedzy związanej z zakażeniem HCV, informowanie o możliwościach leczenia i ścieżkach diagnostyki, informowanie o możliwościach uzyskania wsparcia w organizacjach pacjentów;

14 sierpnia 11.30 – 14.30 Stowarzyszenie Osób z NTM UroConti. Zakres prowadzonych porad: informowanie czym jest NTM; popularyzacja wiedzy na temat metod diagnostyki i leczenia nietrzymania moczu; wsparcie dla osób z problemem nietrzymania moczu i ich rodzin.

14 sierpnia 17 – 19 Stowarzyszenie Pomocy Psychologicznej SYNTONIA: Zakres prowadzonych porad: jak rozumieć zmiany w zachowaniu osób starszych; co robić, gdy bliscy tracą pamięć; jak rozmawiać z osobami starszymi, w tym z osobami cierpiącymi na zaburzenia pamięci i choroby neurodegeneracyjne (choroba Alzheimera); jak podtrzymać sprawność umysłową i samodzielność podopiecznych; jak radzić sobie z emocjami, które towarzyszą opiece, zwłaszcza opiece nad osobą bliską.

21 sierpnia 10 – 16 Unia Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę: informowanie, czym jest łuszczyca i łuszczycowe zapalenie stawów; informowanie o prawach i obowiązkach osób chorujących na łuszczycę i ŁZS; pomoc psychologiczna (głównie dla pacjentów z problemami dermatologicznymi - łuszczyca, atopowe zapalenia skóry, trądzik, pokrzywka, itd.).

27 sierpnia 10 – 14 Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Chorych na Padaczkę.

Informowanie i edukowanie w zakresie opieki medycznej i terapii dzieci chorych na padaczkę, przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.

(apm)
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 6.08.2018, 15:27

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.


Pozostałe