Nasi sportowcy wrócili z medalami

Ponad 1,5 tysiąca osób z 35 gmin i 15 powiatów stanęło do rywalizacji w XIX Wojewódzkich Igrzyskach Rekreacyjno-Sportowych LZS, Młodzieżowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych oraz IV Igrzyskach Seniorów. Tegoroczne zmagania odbyły się w Krzywdzie. Jak co roku, emocji nie brakowało.

Tradycyjnie w zawodach nie zabrakło reprezentantów naszego regionu. Do Krzywdy udały się m. in. liczne reprezentacje gmin Wierzbica oraz Włodawa. Przedstawiciele obydwu ekip stawali na podium zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i drużynowych.

W biegu na 100 m chłopców (rocznik 2002 i starsi) jako trzeci na metę wbiegł Karol Stańczuk (gm. Wierzbica), zdobywając tym samym brązowy medal. Trzeba podkreślić, że rywalizacja w tej konkurencji była zaciekła. Na starcie stanęło bowiem 17 zawodników. Również Kamila Niedźwiecka (gm. Wierzbica; kat. rocznik 2000 i starsze) i Bogdan Lis (gm. Włodawa; kat. rocznik 2000 i starsi) cieszyli się z brązowych medali. Oboje stanęli na podium w konkursie rzutu lotką do tarczy. W zmaganiach panów wysoko, bo na dziewiątej pozycji (o medale walczyło 44 zawodników), uplasował się także Sebastian Radzicki (gm. Wierzbica).

Zacięte emocje towarzyszyły rywalizacji siłowej. W konkursie siłacza (kat. do 85 kg) wystartowało dziesięciu panów. Wśród nich byli Arkadiusz Uraziuk i Piotr Błażejewicz (obaj gm. Wierzbica). Mimo olbrzymiej determinacji nie zdołali uplasować się na podium. Ten pierwszy zakończył zawody na szóstym miejscu, zaś ten drugi został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji. Również w kat. powyżej 85 kg gmina Wierzbica miała swojego przedstawiciela. O medal walczył Marcin Okoń. W końcowej klasyfikacji zajął on ósme miejsce. Należy jednak podkreślić, że w tej kategorii wagowej startowało 20 zawodników.

Sporo medali reprezentanci naszego regionu wywalczyli w konkurencjach drużynowych. W turniejach siatkówki i koszykówki mężczyzn na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy z Wierzbicy. Również w zawodach sportowo-pożarniczych, a także w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, panowie z tej gminy zajęli trzecią lokatę. Nieco lepiej w turnieju koszykówki wypadły panie z gminy Wierzbica, które wróciły do domu ze srebrnymi medalami. Reprezentantki tej miejscowości dołożyły jeszcze brązowe medale w przeciąganiu liny, a także brązowe krążki w zawodach sportowo-pożarniczych.

Na podium stawali również reprezentanci gminy Włodawa. Zajęli oni trzecie miejsce w turnieju siatkówki plażowej mężczyzn oraz drugie miejsce w trójboju kobiet.

W klasyfikacji końcowej gmin Wierzbica uplasowała się na wysokim szóstym miejscu (192 pkt), zaś gmina Włodawa zajęła siedemnastą lokatę (64 pkt). Na 27. miejscu sklasyfikowana została z kolei gmina Kraśniczyn, która zainkasowała 20 pkt. W klasyfikacji powiatów Chełm był czwarty (257 pkt), Włodawa trzynasta (85 pkt), a Krasnystaw piętnasty (20 pkt).

Popularne artykuły: Co zrobić, kiedy kierowca zataił wady samochodu? [SPRAWDŹ]