Warto stawiać na swoich

  • 3.08.2018, 12:16
  • TS
Warto stawiać na swoich
Dobra wiadomość dla klubów występujących w III i IV lidze. Od najbliższego sezonu 2018/2019 w rozgrywkach tych będzie działał program Pro Junior System. Do podziału będzie odpowiednio milion oraz 100 tysięcy złotych.

Program Pro Junior System został napisany przez Polski Związek Piłki Nożnej przy współpracy z firmą Deloitte. Jego celem jest promowanie i wspieranie jakości szkolenia w klubach. System przyznaje punkty za występy młodzieżowców i wychowanków w drużynach seniorskich. Klubom przyznawane są punkty za spędzony przez zawodników czas na boisku w meczach ligowych i reprezentacyjnych. Do tej pory w programie uczestniczyły wszystkie kluby biorące udział w rozgrywkach Ekstraklasy, I i II ligi, ale od sezonu 2018/2019 program będzie działał również na niższych szczeblach, w III lidze, a nawet w lubelskiej IV lidze.

- W IV lidze do podziału za najbliższy sezon będzie 100 tysięcy złotych. Zwycięzca programu Pro Junior System w danym województwie dostanie 35 tysięcy złotych. Druga drużyna otrzyma 25 tys. zł, trzecia 20 tys. zł, czwarta 15 tys. zł, natomiast na konto piątej drużyny w tym zestawieniu wpłynie 5 tysięcy złotych – informuje Konrad Krzyszkowski, przewodniczący Wydziału Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. - W IV lidze promowany będzie wiek juniora (do klasyfikacji będą brani zawodnicy do lat 19), z kolei w III lidze do klasyfikacji będą również wliczani młodzieżowcy, a więc zawodnicy do lat 21 – tłumaczy Krzyszkowski.

Na poziomie III ligi do rozdysponowania będą nieco większe stawki. Zespół, który zwycięży w swojej grupie, otrzyma 400 tys. zł, zdobywca drugiego miejsca 300 tys. zł, trzecia ekipa dostanie 200 tys. zł, zaś czwarta 100 tys. zł. Do spełnienia jest tylko jeden warunek. Drużyna, która zajmie wysokie miejsce w klasyfikacji Pro Junior System, aby otrzymać pieniądze musi utrzymać się w lidze.

Wprowadzenie programu na niższych szczeblach to również szansa na pozyskanie dodatkowych pieniędzy dla zespołów z naszego regionu. W sezonie 2018/2019 w III lidze (gr. IV) będzie występowała Chełmianka, zaś w IV lidze rywalizować będą Kłos Chełm, Victoria Żmudź, Włodawianka Włodawa i Start Krasnystaw. Wszystkie drużyny mają w swoich szeregach wielu wychowanków oraz młodzieżowców.

Programem PJS administruje i zarządza Departament Rozgrywek Krajowych PZPN.

Popularne artykuły: Zranił siostrę i groził bratu [SPRAWDŹ]

TS
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe