Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Bank Spółdzielczy

Gm. Białopole: Uwaga! Wilki atakują!

Cztery potężne wilczyska rozszarpały w lesie psa. Jakby nigdy nic przebiegły tuż obok człowieka i zaszyły się w lesie. Czy zbieranie grzybów nadal jest bezpieczne?
Gm. Białopole: Uwaga! Wilki atakują!

Bliskie spotkanie z watahą wilków miał mieszkaniec Teremca. Wybrał się do lasu ze swoimi dwoma psami. Pupile nie trzymały się blisko nogi. W pewnym momencie ich właściciel usłyszał skowyt i piszczenie. Chwilę później cztery wilki przebiegły tuż przed nim. Gospodarz jest pewien, że nie były to zdziczałe psy. Wilki były bardzo podobne do siebie, wręcz jednakowe. Swojego psa znalazł w pobliżu. Został przez nie zagryziony.

- Ludzie chodzą do lasu na grzyby. Uważają, że nic im się nie stanie, bo wilk nie zaczepi człowieka. Wydaje mi się jednak, że w pojedynkę jest tam bardzo niebezpieczne. Wolę kupić pieczarki, niż ryzykować - mówi sołtyska Teremca Elżbieta Stryluk.

Relacje o spotkaniach człowieka z wilkami napływają też z wielu innych miejscowości, przylegających do lasów. Podobne zdarzenie podobno miało miejsce w Matczu na terenie powiatu hrubieszowskiego. Spacerujący po lesie mężczyzna ponoć w panice wdrapał się na drzewo. Jego pies również nie przeżył spotkania z wilkami. Kilka lat temu te zwierzęta były widziane koło Zabudnowa. Potem na długo gdzieś odeszły, aż do teraz.

W internecie krążą zdjęcia martwych psów, które zostały zagryzione przez wilki. Niektóre były uwiązane do budy, gdy zostały zaatakowane. Nie miały szans na obronę. Do niedawna wszyscy byli przekonani, że wilki człowieka nie zaczepią, bo się go boją. Jednak  w czerwcu tego roku w Bieszczadach dotkliwie zostało pogryzionych dwoje dzieci. Podejrzenie padło na wilka, który został wytropiony i odstrzelony. Był to pierwszy od 100 lat udokumentowany atak wilka na człowieka. Naukowcy wyjaśnili, że brak naturalnego strachu przed człowiekiem wynika z przyzwyczajenia do podawania mięsa na tzw. czatowniach fotograficznych. Za safari fotograficzne z polskimi wilkami niemieccy turyści płacą nawet kilka tysięcy euro. Zwierzęta, by móc do nich podejść, częściowo są oswajane. Potem człowiek kojarzy im się z jedzeniem.

Według szacunkowych danych na terenie województwa lubelskiego w 2017 roku żyło ok. 200 wilków, podobnie jak w ubiegłych latach. Jak podaje Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie, na terenie powiatu chełmskiego i włodawskiego mieszka 20 wilków, które tworzą watahy przechodnie. W powiecie krasnostawskim nie ma ich wcale.

Popularne artykuły: Napadali na kantory, wpadli na granicy [SPRAWDŹ]


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Anonim 31.07.2018 10:02
"W bieszczadach zostało zagryzione dwoje dzieci" jak ludzie biorą telefony w rękę i zaczynają nagrywać zamiast się oddalić to nic dziwnego że atakują, przecież to jest dzikie zwierzę i wiadomo że nie podejdzie do człowieka i nie da się pogłaskać jak pies, nie wiem co ludzie sobie myślą.

ReklamaReklama Apostoł
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobkówAutor komentarza: loloTreść komentarza: zakaz wyprzedzania na przejściu to dla nich obce pojęcie tak samo jak poprawne używanie kierunkowskazówData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:13Źródło komentarza: Chełm. On nie ustąpił, ona jechała za blisko. Posypały się mandatyAutor komentarza: anonimTreść komentarza: tak to jest jak młodzi nieopowiedzialni ludzie , wsiadają do maszyny której mocy i potencjału nie potrafią zrozumiećData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:04Źródło komentarza: Krasnystaw. Zderzenie dwóch aut na Rejowieckiej. Kierowca mazdy wymusił pierwszeństwo
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama