Co z boiskiem przy Trójce?

  • 28.07.2018, 00:03
  • AN
Co z boiskiem przy Trójce?
Mieszkańcy osiedla Rejowiecka zdecydowali w głosowaniu, że w ramach budżetu obywatelskiego miasto ma zmodernizować boisko przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3. Inwestycja jednak stoi pod znakiem zapytania, bo jak się okazuje, nikt nie chce podjąć się wykonania zadania za kwotę, jaka jest na ten cel zarezerwowana w budżecie.

Pierwszy przetarg na wykonawcę miasto ogłosiło na początku czerwca. Wpłynęły trzy oferty. Najtańsza, złożona przez firmę z Jarosławia, opiewała na kwotę 387 tys. 126 zł.  Najdroższa, którą zgłosiła spółka z Warszawy, wynosiła 590 tys. 507 zł. W związku z tym miasto musiało unieważnić przetarg, gdyż wszystkie zgłoszone oferty przekraczały kwotę zaplanowaną na tę modernizację. Zadanie oszacowane zostało bowiem na 250 tys. zł, czyli wyczerpuje cała pulę przeznaczoną na jedno osiedle.

W związku z tym miasto kilka dni temu ogłosiło kolejny przetarg. Czy uda się tym razem wyłonić wykonawcę? Szanse są na to raczej niewielkie.

- Tak naprawdę z naszych szacunków wynika, że prace wyszczególnione w ofercie mogą kosztować nawet ok. 500 tys. zł, choć już decydowanie okroiliśmy zakres. Trudno powiedzieć też, czy ktoś w ogóle zgłosi się tym razem do przetargu. Niestety miasto nie ma też w budżecie środków, aby dołożyć do tego zadania - tłumaczy Danuta Domańska, dyrektor Biura Inwestycji Miejskich.

Boisko miało być gotowe na jubileusz 100-lecia szkoły, który ma być hucznie obchodzony po wakacjach. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie doczeka się remontu.

- Nawet jeśli uda nam się rozstrzygnąć pozytywnie drugi przetarg, firma nie zdąży przeprowadzić modernizacji boiska przed końcem wakacji - tłumaczy Domańska. Jak wynika z dokumentacji zamówienia, prace na boisku miałyby zakończyć się do 9 listopada.


Teraz czytane:

Studenci pomagają plażowiczom [ZOBACZ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe