MOPR czeka na wnioski 500 +

  • 17.07.2018, 08:33 (aktualizacja 17.07.2018, 08:41)
  • AN
MOPR czeka na wnioski 500 +
Od 1 lipca można składać online wnioski o ustalenie prawa do pobierania świadczenia wychowawczego (500+) na okres 2018/2019. Wnioski tradycyjne będą przyjmowane w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie od sierpnia.

Aby wysłać dokumenty przez internet, wystarczy wejść na stronę Ministerstwa Rodziny na platformę empatia.mrpips.gov.pl, platformę ePUAP2, PUE ZUS. Dzięki temu unikniemy w sierpniu stania w kolejkach. Jeżeli ktoś nie ma dostępu do internetu, musi pofatygować się do MOPR osobiście, ale dopiero w przyszłym miesiącu.

- Jeśli wnioskodawca złoży kompletny i prawidłowo wypełniony wniosek o świadczenie wychowawcze na kolejny okres do 31 sierpnia, przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik nastąpi do 31 października - informuje MOPR. - Złożenie wniosku we wrześniu spowoduje, że ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego i jego wypłata za październik i listopad nastąpi nie później niż do 30 listopada.

  Jeżeli wniosek wpłynie do ośrodka w październiku, przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia.

- Należy więc pamiętać, że złożenie wniosku później niż w październiku skutkuje tym, że prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące w ramach obowiązującego okresu świadczeniowego - tłumaczą urzędnicy MOPR.

  W przypadku ustalania prawa do świadczenia wychowawczego na nowy okres 2018/2019 brane będą pod uwagę dochody za 2017 rok, z uwzględnieniem zmian spowodowanych utratą i uzyskaniem dochodu.

Do tej pory do MOPR w Chełmie wpłynęło w sumie 212 wniosków o świadczenie 500+, jeśli chodzi o inny rządowy program - 300+ to do końca ubiegłego tygodnia zarejestrowano już 930 wniosków.


Teraz czytane:

Filmowe wakacje dla dzieci [SPRAWDŹ]

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe