Gm. Chełm: To renowacja, nie dewastacja

  • 13.07.2018, 21:51
  • MP
Gm. Chełm: To renowacja, nie dewastacja
Jedna z naszych Czytelniczek poinformowała nas zaniepokojona o zniszczonych kapliczkach na terenie Rudki. Okazuje się, że zostały rozebrane za zgodą konserwatora zabytków. Będą odnawiane.

Do uszkodzenia dwóch kapliczek na terenie gminy Chełm doszło w piątek. Według naszej Czytelniczki wygląda to, jak akt wandalizmu.

- To renowacja? Z tego, co mi wiadomo, to renowacja nie polega na burzeniu - oburza się pani Katarzyna. - A gdzie w tej chwili znajduje się figurka świętego z kapliczki św. Jana? Bo została po niej tylko dziura.

Jak poinformowano nas w wydziale inwestycji Urzędu Gminy Chełm, obie kapliczki zostały poddane renowacji za zgodą konserwatora zabytków. Ta z czerwonej cegły nie nadawała się do remontu i została rozebrana. Zostanie jednak zrekonstruowana w takim samym stylu. Kapliczkę św. Jana również czekają prace konserwatorskie. Na czas ich trwania figurka patrona została przeniesiona do przechowania. Renowacje mają zakończyć się do 15 września.


Teraz czytane:

Zamień odpady na rośliny [SPRAWDŹ]

MP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe