Chełm: Miasto będzie wspierać innowacje w biznesie

  • 10.07.2018, 10:38 (aktualizacja 10.07.2018 10:49)
  • AN
Chełm: Miasto będzie wspierać innowacje w biznesie
Prezydent Chełma Agata Fisz podpisała list intencyjny, dotyczący współpracy w zakresie wspierania rozwoju start-upów, czyli nowych przedsiębiorstw w Polsce Wschodniej.

Przed kilkoma dniami miasto podpisało porozumienie z Parkiem Naukowo Technologicznym Energii Sp. z o.o. w Lublinie. To prawdopodobnie początek współpracy przy realizacji platformy startowej pod nazwą "Idealist", wspierającej rozwój przedsiębiorczości w naszym regionie.

- Jest to projekt, którego partnerami mogą być też uczelnie wyższe z regionu, zaś jego założeniem jest wspieranie nowych innowacyjnych projektów typu start-up, głównie w obszarach energii, zdrowia i szeroko pojętej informatyki – mówi Marcin Grel, dyrektor wydziału rozwoju, promocji i współpracy z zagranicą chełmskiego urzędu miasta. – Szczegółowe zasady współpracy oraz podejmowanych przedsięwzięć zostaną uregulowane w odrębnych umowach.

Podpisanie listu intencyjnego, a tym samym zawiązanie współpracy, może mieć znaczenie dla realizowanego już przez Chełm projektu dotyczącego budowy kompleksu gospodarczego. Składać się ma on z hal produkcyjno-magazynowych i zaplecza biurowego. Powstawać tam będą mogły nowe firmy, które otrzymają wsparcie w postaci dogodnych warunków do rozpoczęcia działalności.

- Przez to nasz kompleks, na którego budowę pozyskaliśmy unijne dofinansowanie, umożliwi inkubację innowacyjnych przedsiębiorstw. Będzie to miało wpływ na rozwój gospodarczy miasta i powstawanie kolejnych miejsc pracy – mówi prezydent Agata Fisz.

Chełmskie Centrum Aktywności Gospodarczej, bo tak brzmi projektowa nazwa zadania, powstać ma w rejonie ulicy Ceramicznej i zajmować obszar ponad 4 ha. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 22 mln złotych, z czego większość pochodzić ma z dofinansowania pozyskanego przez miasto. Obecnie trwają już procedury związane z opracowaniem dokumentacji technicznej niezbędnej do rozpoczęcia prac budowlanych.


Najczęściej czytane:

Jubileuszowa rzeźnia nad Bugiem [ZOBACZ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe