Seniorzy ścigali się na pływalni

  • 6.07.2018, 12:38
  • GD
Seniorzy ścigali się na pływalni
Krasnostawscy seniorzy udowodnili, że pływać, a nawet brać udział w zmaganiach sportowych można w każdym wieku. 23 czerwca na krytej pływalni odbyły się zawody pływackie w ramach czwartej edycji Senioriady.

Zawody zostały zorganizowane przez Radę Seniorów Miasta Krasnystaw, Sekcję Emerytów i Rencistów ZNP Krasnystaw oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie. Udział w nich wzięło 16 zawodników. Wszyscy rywalizowali w konkurencjach 25 m stylem dowolnym i klasycznym, przy czym mężczyzn podzielono na dwie kategorie wiekowe. 

Na dystansie 25 m w stylu dowolnym kobiet najszybsza była Tamara Ilczak. Druga była Ewa Kwiecień, a trzecia Ewa Szeniak. Wśród mężczyzn w pierwszej grupie triumfował Franciszek Woiński przed Andrzejem Wójcikiem i Romanem Żukiem. Natomiast w drugiej wygrał Roman Marcula. Drugie miejsce zajął Mirosław Sidor. Trzeci był Jan Proskura.

Dystans 25 m w stylu klasycznym najszybciej pokonała Ewa Kwiecień, która wyprzedziła Tamarę Ilczak i Halinę Woińską. Wśród mężczyzn zwycięzcą ponownie okazał się Franciszek Woiński. Na kolejnych miejscach  uplasowali się Roman Żuk i Andrzej Wójcik. W drugiej kategorii wiekowej mężczyzn na podium znaleźli się kolejno Mirosław Sidor, Jan Proskura i Roman Marcula.

Najlepsi otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Krasnystaw. Wszyscy uczestnicy odebrali natomiast pamiątkowe dyplomy. Dekoracji dokonali Urszula Hus - przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Krasnystaw oraz Jan Pawelec - przewodniczący Sekcji Emerytów i Rencistów Policyjnych w Krasnymstawie.

Każdy uczestnik otrzymał także worek sportowy, ufundowany przez Tomasza Żerebca - dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Najstarsza seniorka, mająca 83 lata Feliksa Omotek została nagrodzona dyplomem super seniora i nagrodą specjalną za wzór do naśladowania dla młodych, a przede wszystkim za promocję aktywnego i zdrowego sposobu spędzania czasu wolnego.


Teraz czytane:

Z Kazimierza Dolnego ze zwycięstwem [CZYTAJ]

GD
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe