Argumenty przemawiające za wyborem legalnych bukmacherów

  • 6.07.2018, 10:57 (aktualizacja 06.07.2018 11:17)
  • Artykuł partnera
Argumenty przemawiające za wyborem legalnych bukmacherów
Wybierając legalnych bukmacherów, można być spokojnym o to, że gra odbywa się zgodnie z przepisami, a gracz nie będzie narażony na poniesienie z tego powodu poważnych konsekwencji. Prawo hazardowe zabrania obstawiania wyników w firmach, które nie posiadają licencji wydanej przez Ministerstwo Finansów i nie przestrzegają obowiązujących w Polsce przepisów. Gra u takich bukmacherów nie ma zresztą większego sensu, skoro można wybrać legalnych bukmacherów, których na rynku istnieje całkiem sporo. Dowiedz się, jakie korzyści daje wybór takiego rozwiązania.

Jeszcze do niedawna, bo do końca marca 2017 r., polski rynek zakładów bukmacherskich był niemal całkowicie opanowany przez nielegalne firmy bukmacherskie, które działały bez wymaganej licencji i nie odprowadzały należnych podatków do budżetu państwa. Wielu graczy, obstawiając wyniki, często nie miało nawet świadomości, że łamią prawo i korzystają z usług podmiotów formalnie niedopuszczonych do polskiego rynku. Rozpoznanie legalnego bukmachera i rozróżnienie go od nielegalnej firmy wcale nie było takie łatwe.

Przed wejściem w życie zapisów nowelizacji ustawy, co miało miejsce 1 kwietnia 2017 r., rynek zakładów bukmacherskich w 90% był opanowany przez nielegalne firmy.

Na szczęście dzięki nowelizacji prawa hazardowego sytuacja uległa zmianie i udało się znacząco zmniejszyć obecność nielegalnych firm na polskim rynku. Choć wciąż ich udział w rynku jest bardzo duży i stanowi ok. 60%, to łatwo da się rozpoznać, który bukmacher działa zgodnie z prawem i nie łamie obowiązujących w Polsce przepisów. Jak to zrobić? Wystarczy sprawdzić dostępną w Internecie listę bukmacherów dysponujących licencją wydaną przez Ministerstwo Finansów. Rejestr firm działających zgodnie z prawem znajduje się na oficjalnej stronie Ministerstwa Finansów. Podmioty, których nie ma na tej liście, nie zostały dopuszczone do polskiego rynku i nie należy korzystać z ich usług. Jeżeli jesteś więc zdecydowany na grę u bukmachera (czego nie polecamy, ponieważ grozi to uzależnieniem) to wybieraj wyłącznie firmy posiadające zezwolenie na działalność w Polsce. Dlaczego? Poniżej przedstawiamy kilka argumentów, które za tym przemawiają.

Dlaczego należy wybierać tylko legalnych bukmacherów?

Bezpieczeństwo powierzanych środków

Jeśli powierzasz komuś pieniądze, z pewnością zależy Ci na ich bezpieczeństwie. Ostatnie, czego pragniesz, to problem z odzyskaniem środków. Dlatego omijaj nielegalne firmy szerokim łukiem i obstawiaj wyłącznie u bukmacherów, którzy posiadają polską licencję. Współpraca z niezweryfikowanym podmiotem zarejestrowanym np. na odległej wyspie, którego nie dosięgają polskie przepisy, może okazać się niezwykle niebezpieczna, ponieważ bukmacher taki może w każdej chwili zniknąć. Co innego legalni bukmacherzy, którzy muszą przestrzegać polskiego prawa i podlegają stałym kontrolom. W razie dopuszczenia się w jakieś kwestii zaniedbań, mogą zostać oni ukarani wysoką karą finansową lub nawet może zostać im odebrana licencja na świadczenie usług.

Pamiętaj również o bezpieczeństwie Twoich danych osobowych. Przecież nie chcesz, żeby wpadły w niepowołane ręce i zostały wykorzystane w szkodliwy dla Ciebie sposób, prawda? A właśnie takie ryzyko wiąże się z rejestracją konta w zagranicznych, nielegalnych firmach, które podlegając zupełnie innemu prawu, mogą nie dbać należycie o dane osobowe klientów. Tymczasem legalni bukmacherzy działający w oparciu o wymaganą licencję (lista legalnych bukmacherów dostępna jest tutaj) są zobowiązani do bezpiecznego przechowywania i ewentualnie przetwarzania zgodnie z prawem wszystkich informacji na Twój temat.

Konkurencyjne warunki

Nie koniecznie musi być tak, że zagraniczne firmy oferują obstawianie wyników na korzystniejszych warunkach niż legalni bukmacherzy. Obecnie pod tym względem nie ma większych różnic i kursy znajdują się na podobnym poziomie. Dlatego nie warto ryzykować korzystając z usług bukmacherów bez polskiej licencji.

Możliwość skorzystania z dowolnych metod płatności

Duża różnica pomiędzy legalnymi a nielegalnymi bukmacherami polega na tym, że ci pierwsi mają dostęp do pełnej oferty wszystkich systemów i kanałów płatności internetowych, a ci drudzy są ustawowo odcięci od wielu z nich. Jeśli więc zależy Ci na szybkiej, pewnej i wygodnej wypłacie środków z konta u bukmachera, to wybieraj wyłącznie firmy, które uzyskały wymaganą licencję i zostały gruntowanie zweryfikowane przez Ministerstwo Finansów.

Wsparcie dla budżetu państwa

Ten aspekt jest niezwykle istotny i warto o nim wspomnieć. Otóż legalni bukmacherzy odprowadzają podatki (12% od stawki każdego zakładu), zasilając w ten sposób budżet państwa. Z niego z kolei finansuje się wszystkie usługi publiczne oraz programy społeczne i socjalne, począwszy od budowy dróg i mostów, poprzez służbę zdrowia, skończywszy na emeryturach. Zostawiając pieniądze u legalnych bukmacherów, dokładasz do tego swoją cegiełkę. Natomiast nielegalne, zagraniczne firmy bez licencji, nie płacą w Polsce podatków.

Wszystko zgodnie z prawem

No i wreszcie bardzo ważny punkt, a mianowicie legalność gry. Pamiętaj, że grając u legalnych bukmacherów można być spokojnym, że obstawianie odbywa się zgodnie z prawem i nie ma powodów do obawy o łamanie przepisów. Wybierając natomiast nielegalnych bukmacherów, którzy nie otrzymali od polskiego Ministerstwa Finansów koniecznego zezwolenia, gracz naraża się na ogromne kary, w wysokości nawet 120 stawek dziennych.

 

Pouczenie Ministra finansów o konsekwencjach udziału w grach hazardowych, ryzyku z tym związanym: https://goo.gl/Mcv5va

Lista podmiotów posiadających zezwolenia: https://goo.gl/sJpc23

Artykuł partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MaciekPO
MaciekPO 25.09.2018, 13:20

Komentarz zablokowany

reklama

AleksRed
AleksRed 25.09.2018, 11:09

Komentarz zablokowany

reklama


Pozostałe