Chełm: Chełmski MOPR prześwietlą w Białej Podlaskiej

  • 02.07.2018, 08:58
  • (apm)
Chełm: Chełmski MOPR prześwietlą w Białej Podlaskiej
Chełmscy śledczy nie ustalą, kto okradał chełmski MOPR. Sprawa została przekazana do Prokuratury Okręgowej w Lublinie Ośrodka Zamiejscowego w Białej Podlaskiej. Dlaczego? Szef ośrodka chełmskiego nie zdradza.

Choć nie tak dawno nastąpił przełom w śledztwie w sprawie wyłudzenia pieniędzy z kasy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie, bo w końcu zwolnione z tajemnicy banki przekazały śledczym dane o rachunkach, na które podobno spływały przelewy, chełmska prokuratura została ze sprawy wyłączona.

- Przekazaliśmy śledztwo do Ośrodka Zamiejscowego w Białej Podlaskiej Prokuraty Okręgowej w Lublinie – mówi Mariusz Koszuk, zastępca prokuratora okręgowego.

Dlaczego właśnie tam? Tego szef ośrodka chełmskiego zdradzić nam nie chciał. Czyżby sprawa z jakiegoś powodu stała się kłopotliwa dla naszych śledczych?

Przypominamy, że afera wybuchała w marcu po samobójstwie jednej z pracownic miejskiego ośrodka pomocy. Kobieta wyszła na tory wprost pod nadjeżdżający pociąg.

Nieprawidłowości finansowe wyszły na jaw, gdy pracownica zajmująca się wypłatami przebywała na urlopie. Koleżanka, która ją zastępowała, zorientowała się, że brakuje pieniędzy. Szybko okazało się, że chodzi o bardzo dużą kwotę. Pieniądze podbierano przez co najmniej kilka lat. O zaistniałej sytuacji poinformowany został dyrektor MOPR Waldemar Kozioł, a potem władze miasta, pod które podlega ośrodek. Dyrektor MOPR, zgodnie z procedurami, zawiadomił o swoich podejrzeniach prokuraturę. Prokuratura Okręgowa w Lublinie Ośrodek zamiejscowy w Chełmie do ubiegłego tygodnia prowadziła postępowanie na razie w sprawie o wyprowadzenie z kasy MOPR nawet 200 tys. zł. Niedawno nawet śledztwo nabrało tempa, bo sąd zwolnił banki, w których zostały założone rachunki, na które miały wypływać pieniądze z MOPR. Śledczy zaczęli je skrupulatnie analizować i... przestali, bo sprawę przekazali innej jednostce. Śledztwo będzie kontynuowane w ośrodku zamiejscowym w Białej Podlaskiej.


Najczęściej czytane:

Nie obcięli pensję pani prezydent [CZYTAJ]

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe