Za mundurem młodzież sznurem

  • 29.06.2018, 16:53 (aktualizacja 29.06.2018 21:44)
  • red
Za mundurem młodzież sznurem
Ochotnicza Straż Pożarna w Siennicy Królewskiej Dużej zrealizowała projekt, na który środki finansowe pozyskała z budżetu Lokalnej Grupy Działania Krasnystaw PLUS. Projekt zakładał zakup mundurów galowych. Zakupione mundury wzmocnią znacznie potencjał organizacyjny OSP, który bezpośrednio przełoży się na aktywność podejmowaną na rzecz lokalnej społeczności.

Druhowie strażacy będą mieli możliwość uczestnictwa w ważnych wydarzeniach społecznych, religijnych oraz państwowych w sposób godny i reprezentacyjnych. Będzie to również zachęta do wstępowania w szeregi OSP  młodzieży i tym samym do czynnego udziału w podejmowanych przez strażaków działaniach tym samym przyczyni się do wzmocnienia kapitału społecznego. Zakup mundurów galowych w wydatny sposób wzmocnił potencjał stowarzyszenia i przyczynił się bezpośrednio do rozwoju aktywności społecznej zgodnej z działalnością statutową. OSP działania swoje podejmują  z myślą o grupach defaworyzowanych w tym w szczególności o młodzieży.

 

Operacja pn. ,,Wzmocnienie kapitału społecznego poprzez rozwój potencjału organizacji pozarządowych na obszarze LGD

mająca na celu wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich”

poprzez realizację zadania: Wzmocnienie potencjału Stowarzyszenia OSP w Siennicy Królewskiej Dużej poprzez zakup mundurów galowych w celu aktywizacji lokalnej społeczności”

współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej

w ramach działania

19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER

w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

red

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe