Trwają zdjęcia do filmu

  • 26.06.2018, 08:07 (aktualizacja 26.06.2018 08:22)
  • AN
Trwają zdjęcia do filmu
Ekipa filmowa kręci właśnie sceny fabularyzowane do filmu o osiedlu Dyrekcja. Zdjęcia rozpoczęły się w sobotę i potrwają do wtorku. Weźmie w nich udział grupa mieszkańców Chełma.

Przez cztery dni na Dyrekcję powróci duch przedwojennej Polski. Wszystko to za sprawą reżyser Grażyny Stankiewicz, która przygotowuje materiał do fabularyzowanego filmu o zabytkowej dzielnicy naszego miasta. 

Magistrat na produkcję filmu przeznaczył 10 tys. zł. Jego realizatorom udało się również pozyskać dodatkowe fundusze. Film jest koprodukcją chełmskiego ratusza i OTO Agencji Producenckiej z Lublina. Ukazywać ma niezwykle bogatą historię powstawania Dyrekcji, częściowo Nowego Miasta oraz obiektów i miejsc, których nie udało się zrealizować z racji przerwania prac wraz z wybuchem II wojny światowej. Historia ta zostanie opisana zarówno przez pryzmat zachowanych dokumentów, zdjęć, jak i wspomnień rodzin osób zaangażowanych w budowę dzielnicy.

 Osiedle powstawało w latach 20. i 30. XX wieku jako miejsce, w którym żyć mieli ze swoimi rodzinami pracownicy przygotowywanej do przeniesienia z Radomia do Chełma dyrekcji PKP. Jednocześnie osiedle było częścią znacznie większego założenia urbanistycznego – budowy Nowego Miasta przeznaczonego dla kilkudziesięciu tysięcy osób. Dlatego głównymi bohaterami wątku fabularyzowanego mają być chełmski kolejarz i warszawski architekt, który przyjeżdża na Wschód, aby budować nowoczesną dzielnicę.


Teraz czytane:

Super Seniorzy nagrodzeni [ZOBACZ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe