PWSZ na Air Świdnik

  • 23.06.2018, 23:36
  • MP
PWSZ na Air Świdnik
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie była współorganizatorem pokazów lotniczych Świdnik Air Festival, które odbyły się 9 i 10 czerwca.

- Wzięliśmy udział w pokazach Świdnik Air Festival z wielką satysfakcją i zadowoleniem, mogąc podzielić się swoim doświadczeniem i dowiedzieć się czegoś nowego od innych uczestników - mówi Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie. - Misją naszej uczelni oprócz kształcenia jest także promocja wydarzeń, które odwołują się do lotniczych tradycji województwa lubelskiego. Chętnie angażujemy się w inicjatywy, które propagują lotniczą kulturę.

Obsada z PWSZ w Chełmie była odpowiedzialna za zabezpieczenia naziemnej floty statków powietrznych oraz wsparcie lotnicze. Zorganizowała również wystawę poświęconą sprzętowi lotniczemu oraz stoisko promocyjne. Nie zabrakło też  prezentacji umiejętności praktycznych. Doświadczeni instruktorzy PWSZ w Chełmie wykonali pokazowy lot śmigłowcem Robinson 44, podczas którego było można podziwiać możliwości maszyny.

Świdnik Air Festival zgromadził tłumy odwiedzających. W wydarzeniu wzięli udział najlepsi piloci akrobacyjni i formacje, m.in.: Łukasz Czepiela, Artur Kielak, Maria Muś, Marek Choim, Wojciech Gawroński i Janusz Gąsienica, a także zespoły 3AT3 i Cellfast Flying Team.


Teraz czytane:

Samochód przejechał po  rowerzyście [CZYTAJ]

MP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe