Zbadaj się za darmo

  • 23.06.2018, 23:17
  • AN
Zbadaj się za darmo
MSP ZOZ w Chełmie realizuje program profilaktyczny w kierunku wykrycia chorób układu krążenia. Z oferty mogą skorzystać chełmianie powyżej 20. roku życia.

W ramach programu personel obydwu przychodni miejskiego ZOZ-u: przy ul. Wołyńskiej i Połanieckiej będzie mierzył ciśnienie, sprawdzi poziom cholesterolu i glukozy we krwi metodą paskową i dokona pomiaru tkanki tłuszczowej. Następnie na podstawie standardów wyliczony zostanie poziom ryzyka zachorowania na choroby układu krążenia. Uczestnicy programu mogą liczyć również na materiały edukacyjne dotyczące profilaktyki tego typu zagrożeń.

Choroby układu krążenia, czyli choroby sercowo-naczyniowe, są najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce. Jak podaje GUS, odpowiadają one za 46 proc. wszystkich zgonów. Pod tym względem jesteśmy na zbliżonym poziomie do innych krajów europejskich. W Polsce   problemem jest jednak wysoka zachorowalność – o 50 proc. większa niż na Zachodzie.


Teraz czytane:

Wegetarianizm dla dzieci. Tak czy nie? [CZYTAJ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe